Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7251
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bez zagrożeń pod policyjnym parasolem

Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 9:08
Aktualizacja: 9:12
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Bez zagrożeń pod policyjnym parasolem
Fot. Policja
– Przedszkolaki pod i z parasolem – pod takim hasłem w miniony piątek ruszyła akcja prewencyjna policji, którą przeprowadzono w jeleniogórskim „Okrąglaczku” w Jeleniej Górze.

W kolejnych miesiącach funkcjonariusze odwiedzą pozostałe jeleniogórskie przedszkola, w których przekażą maluchom m.in. jak bezpiecznie dojść do szkoły czy obchodzić się ze zwierzętami.

Akcja prowadzona przez jeleniogórskich policjantów z prewencji, a wsparta przez Mariusza Synówkę z Jeleniogórskiej Fundacji Bezpieczna Droga. – Prowadzone działania prewencyjne związane są z bezpieczeństwem dojścia dzieci do przedszkola i z przedszkola do domu – mówi podinsp. Tomasz Szczurowski, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

– Po zajęciach, wszystkie przedszkolaki otrzymały od nas parasolki policji, a od pana Mariusza Synówki odblaskowe kamizelki, które mają zapewnić im bezpieczeństwo w drodze do przedszkola, bowiem dzieci często uczestniczą w wycieczkach poza terenem placówki – usłyszeliśmy.

Policjanci przekazali też najmłodszym, jak mają zachowywać się w razie ataku psa, czy też zaczepiania przez nieznaną. Podczas spotkania maluchy nauczyły się również numerów telefonów alarmowych. Całości przewodniczył komisarz Lew, policyjna maskotka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group