Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8472
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bez taryfy ulgowej dla zastępcy prezydenta

Środa, 2 września 2009, 13:35
Aktualizacja: 13:36
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bez taryfy ulgowej dla zastępcy prezydenta
Fot. TEJO
Dziś oficjalnie przyjęto rezygnację Jerzego Lenarda z mandatu radnego. Stało się tak po nominowaniu samorządowca na stanowisko zastępcy prezydenta miasta. J. Lenard dostał podziękowania i bukiet kwiatów.

– Chcemy panu przede wszystkim podziękować za wydajną pracę na rzecz miasta i rady – mówił Hubert Papaj, szef rady miejskiej, do zastępcy prezydenta J. Lenarda, który usiadł dziś nie pośród rajców, ale obok nowego kolegi po fachu Zbigniewa Szereniuka. Przewodniczący Papaj wraz z zastępcami: Anną Ragiel, Józefem Sarzyńskim i Józefem Zabrzańskim wręczyli Jerzemu Lenardowi bukiet kwiatów. Nie obeszło się bez tradycyjnych „misiaczków”.

Jerzy Lenard w kilku słowach podziękował za dotychczasową współpracę z radą miejską. – Jestem teraz tylko piętro niżej, więc wciąż będziemy się widywać, czy to na sesjach, czy na komisjach – powiedział zastępca szefa Jeleniej Góry. – Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze sporo zrobić dla miasta w tej kadencji – dodał. – Liczę, że państwo okażą się wyrozumiali dla mnie w moim nowym miejscu pracy – powiedział kończąc. – Nie będzie taryfy ulgowej – skomentował pół żartem pół serio przewodniczący Papaj.

Miejsce po Jerzym Lenardzie zajmie Ewa Olchówka z Jagniątkowa, która otrzymała w wyborach w 2006 roku trzeci wynik na liście w okręgu. Wygrał wówczas Jerzy Łużniak, który jednak zrzekł się mandatu, kiedy został wiceszefem miasta. Jego fotel zajął Jerzy Lenard, który 17 sierpnia został mianowany zastępcą prezydenta miasta po tym, jak Jerzy Łużniak awansował na stanowisko wicemarszałka dolnośląskiego. Zaprzysiężenie Ewy Olchówki przewidziano na następną sesję rady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group