Jelenia Góra: Bez prezentów w Mikołajkową sobotę – II Liga futsalu dzień I

Niedziela, 7 grudnia 2008, 13:59
Aktualizacja: 0:12
Autor: Jordan
W sobotę zwycięstwa odnosili faworyci, chociaż kilkakrotnie zanosiło się na duże niespodzianki. Nie brakowało emocji i ciekawych sportowych wydarzeń

Pierwsze spotkanie pomiędzy Bobrami Wojanów, a Łomnicą rozpoczęło się dużym zaskoczeniem dla zgromadzonej publiczności. Niespodziewanie po licznych atakach i dobrze zorganizowanej grze - Bobry, które nie były faworytem tego spotkania - do przerwy schodziły prowadząc 1:0. Druga połowa to jednak dominacja zawodników z Łomnicy, którzy wyszli na parkiet bardziej skoncentrowani, a ich gra była składna i dynamiczna.

Szybko zdobyte dwa gole pozwoliły im zachować spokój i kontrolować przebieg meczu już do końcowego gwizdka.. Wszystko udokumentowane zostało jeszcze jedną bramką zdobytą po koronkowej akcji całego zespołu. Tak więc, Bobry kontynuują serię porażek, a Łomnica systematycznie pnie się w górę tabeli odnosząc zwycięstwo za zwycięstwem.

Mecz Maracany Piechowice z Ekoładem Świat BHP był bardzo zacięty. Maracana mimo wielu akcji bramkowych w pierwszej połowie schodziła na przerwę ze skromnym prowadzeniem 1:0. Trzeba przyznać, że ekipa z Piechowic chciała zmazać plamę po zeszłotygodniowej porażce z Mitexem. Piłkarze bardzo skutecznie odcięli od gry najlepszego strzelca Ekoładu Marka Hardela, który dziś nie zagroził bramce strzeżonej przez Roberta Zaporę. Druga odsłona to przewaga Maracany i gol który pozwolił spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca i zagarnąć trzy punkty.

Trzeci, przedostatni mecz dzisiejszego dnia to spotkanie współlidera Mitexu Podgórzyn z czerwoną latarnią II Ligi ekipą Max. Piłkarze Mitexu przystąpili do dzisiejszego meczu w trochę okrojonym składzie, nie było najlepszego strzelca zespołu Przemka Linke, a kontuzjowany Rafał Lewandowski wystąpił dziś w roli szkoleniowca. Spotkanie toczyło się w wolnym tempie, drużyny atakowały bardzo niepewnie, a strzelając jak na lekarstwo. Do przerwy na tablicy wyników dość nieoczekiwanie widniał remis 1:1.

Drugie 15 minut to ‘lekkie’ przebudzenie zespołu z Podgórzyna, który wyszedł na prowadzenie, aby je po chwili w sposób dziecinny stracić. Gdy piłkarze Max-a myśleli, że zdobędą jeden punkt, do akcji wkroczył bohater spotkania Krzysztof Tatomir, który zdobył swojego trzeciego gola, a chwilę później zainicjował akcję, która zakończyła się kolejnym golem i zwycięstwem Mitexu 4:2.

Ostatnim meczem była potyczka PMPoland z KKS II Jelenia Góra. Mimo tego, że do przerwy był remis i piłkarze KKS-u II bardzo się starali, lecz nic z tego nie wyszło. W drugiej odsłonie ekipa PMPoland wzięła się do roboty i zwyciężyła słabo się spisujących w dotychczasowych meczach zawodników KKS-u II 3:1.

Już dziś (niedziela) trzy mecze II Ligi futsalu. Serdecznie zapraszamy wszystkich na halę przy ulicy Złotniczej. W pierwszym meczu o godzinie 17:00 Straż Pożarna podejmie Energię Pro.