Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2664
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Środa, 15 lipca 2020, 9:12
Aktualizacja: Piątek, 17 lipca 2020, 9:21
Autor: Muzeum Przyrodnicze
Jelenia Góra: Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Archiwum Muzeum Przyrodniczego
W jeleniogórskim Muzeum Przyrodniczym otwarto nową wystawę czasową pt. „Ogród zwierząt – grafika”, na którą składają się prace autorstwa Agnieszki Cieślińskiej. Autorka jest od 1991 roku profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Jej twórczość graficzna wpisuje się w nurt figuratywny, wykorzystujący wątki inspirowane sztuką czasów średniowiecza i renesansu. W swoich pracach wyraża podziw dla fantazji artystów dawnych epok, którzy ilustrowali w określony, specyficzny sposób istoty i pojęcia metafizyczne. Dawne dzieła graficzne, wyrwane z pierwotnego kontekstu uzupełnia swoimi przedstawieniami, tworząc innowacyjne kolaże. Wszystko w jej pracach jest dogłębnie przeanalizowane, poddane transformacji, a następnie wykorzystane w nowych realizacjach.

Prace przedstawione na wystawie są częścią cyklu BESTIARY z zastosowaniem palimpsestu, konfrontującego ze sobą wątki pochodzące z odmiennych kręgów kulturowych i odległych epok.

Wyimaginowane bestie profesor Agnieszki Cieślińskiej są niesamowite w swoim wyrazie, a jednocześnie wywołują swego rodzaju niepokój nad pojmowaniem Natury przez człowieka od dawnych epok po czasy współczesne.

Ekspozycja czynna będzie do końca sierpnia.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group