Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 8956
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bella Mafia charytatywnie

Piątek, 1 lutego 2019, 12:55
Aktualizacja: Sobota, 2 lutego 2019, 8:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bella Mafia charytatywnie
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartkowy wieczór (31.01) sala widowiskowa Jeleniogórskiego Centrum Kultury wypełniła się do ostatniego miejsca. To znakomity odzew na apel Rotary Clubu Jelenia Góra–Cieplice o wsparcie podopiecznych Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu, gdzie przebywają również dzieci z naszego regionu. Dla przybyłych wystąpił kabaret Bella Mafia, złożony z przebojowych seniorów.

Kabaret Bella Mafia, działający przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, od wielu lat bawi jeleniogórską publiczność

Na początek Adam Czajkowski, prezydent Rotary Clubu Jelenia Góra-Cieplice przywitał zgromadzonych gości oraz dziękował za liczną obecność oraz osobom i instytucjom, które wsparły szczytną inicjatywę. Całkowity dochód z biletów oraz datków do puszek zostanie przeznaczony na podopiecznych Hospicjum z naszego regionu.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem licznej obecności państwa i dziękujemy też, że ciepło o nas myślicie i gdy zwracamy się o pomoc - otrzymujemy ją - mówiła Marta Golnik, dyrektorka biura Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. - W ubiegłym roku (po podobnym wydarzeniu) objęliśmy pomocą rehabilitacyjną 5 dzieci - zaznaczyła przedstawicielka fundacji.
Byłam tu - w JCK - na koncercie w ubiegłym roku i mogę powiedzieć, że cała kwota została przeznaczona dla podopiecznych z Jeleniej Góry i okolic, dzięki czemu przez pół roku mogliśmy finansować rehabilitację 5 pacjentów. To ogromna pomoc dla rodziców. Rehabilitacja odbywa się w domach, bo dzieci są przewlekle, nieuleczalnie chore, ale my przybliżamy im trochę lepszego świata - dodała Agata Pustuła, szefowa działu rehabilitacji.

Po wystąpieniach i podziękowaniach, na scenie pojawili się seniorzy z kabaretu Bella Mafia, którzy świetnymi skeczami bawili publiczność przed półtora godziny.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa nieprzerwanie od 2007 roku. Obecnie opiekuje się 60 dziećmi, w tym kilkorgiem z naszego regionu w ich własnych domach, na całym Dolnym Śląsku. Do dyspozycji rodzin są pracownicy medyczni, niemedyczni oraz wolontariusze. To oni dbają o jak najwyższą jakość życia dziecka, a przed wszystkim, by nie towarzyszył mu ból. Walczą też ze strachem, przywołują radość nawet z najmniejszych rzeczy i uśmiech. Troską otaczani są także najbliżsi chorującego. Każdy z nas ma wpływ na to, jak będzie wyglądało życie chorego dziecka i jego rodziny - podkreślają przedstawiciele Hospicjum.

Twoja reakcja na artykuł?

15
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1500
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group