Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3263
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Będzie zmiana szefa rady?

Czwartek, 12 września 2019, 6:33
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2019, 6:58
Autor: WAC
Piechowice: Będzie zmiana szefa rady?
Fot. WAC
Wiele wskazuje, że na najbliższej sesji Rady Miasta w Piechowicach może dojść do odwołania jej przewodniczącego Jacka Kamińskiego.

Przełom w piechowickiej radzie jest związany z powstaniem nowego klubu "Dla Piechowic". W jego skład wchodzi pięciu rajców deklarujących współpracę w burmistrzem Jackiem Kubielskim.To: Agnieszka Szalej, Paweł Zackiewicz, Leon Smolczyński, Dariusz Uzorko, Józef Nadolny. Wraz z trójką radnych pochodzących z komitetu wyborczego burmistrza (Danuta Cal, Mariusz Łojko, Radosław Bieniek) tworzą oni ośmioosobową większość w rozczłonkowanej dotychczas 15 osobowej radzie. W związku z tym oczekują nowego rozdania funkcji w prezydium rady.

Do głosowania nad odwołaniem przewodniczącego rady J. Kamińskiego oraz jednego z wiceprzewodniczących Dariusza Kluka ma dojść na sesji pod koniec miesiąca. Początkowo kwestia ta, obok tematu podwyżek opłat za wywóz śmieci, miała być przedmiotem obrad rady na sesji nadzwyczajnej 12 września. Ta jednak nie odbędzie się. Jej zwołania odmówił przewodniczący J. Kamiński, gdyż - jak uzasadniał - według zapowiedzi sesja miała się odbyć w drugiej połowie września i dlatego zaplanował już sobie urlop.

Twoja reakcja na artykuł?

3
18%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
11
65%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group