Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7340
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia pod Atrapą?

Czwartek, 5 marca 2015, 8:19
Aktualizacja: 9:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będzie wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia pod Atrapą?
Fot. Archiwum
W najbliższy poniedziałek (9.03) można spodziewać się wyroku w sprawie śmiertelnego pobicia pod pubem Atrapa 26–letniego Michała W. z Jeleniej Góry. Na ławie oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zasiada Jakub W., który usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 12. lat więzienia.

Przypomnijmy. Zdarzenie miało miejsce 27 listopada 2011 roku. Zgłoszenie o nim jeleniogórska policja otrzymała około godz. 4.00 od ratowników medycznych, którzy udzielali pierwszej pomocy i reanimowali Michała W. Niestety, mężczyzna zmarł. Jak informowała podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji, sekcja zwłok wykazała, że powodem zgonu 26-latka były obrażenia mózgu odniesione podczas bijatyki, a świadkowie zdarzenia jednoznacznie wskazali na Jakuba W. jako sprawcę pobicia.

Śledztwo prokuratorskie trwało trzy lata. Proces w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze rozpoczął się w listopadzie 2014 roku. Na rozprawie 2 marca sąd przesłuchał biegłych sądowych oraz ostatnich świadków, a także mowy końcowej prokuratora i obrońcy.

Prokuratura zażądała dla Jakuba W. 10 lat więzienia, obrona wnioskowała o uznanie nieumyślnego spowodowania śmierci Michała W. i wydanie wyroku z warunkowym zawieszeniem kary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group