Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6313
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie wiata przy ZST „Mechanik”

Piątek, 15 kwietnia 2016, 8:32
Aktualizacja: Sobota, 16 kwietnia 2016, 8:58
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Będzie wiata przy ZST „Mechanik”
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Mamy dobrą wiadomość dla naszych Czytelników, którzy wnioskowali o postawienie wiaty na przystanku MZK przy ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze, nieopodal Zespołu Szkół Technicznych Mechanik. Mimo że w tegorocznym budżecie miasta znalazły się pieniądze tylko na dwie takie wiaty, jedna z nich stanie właśnie przy „Mechaniku”.

O potrzebie zamontowania takiej wiaty przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” pisaliśmy w grudniu 2015 roku.

– Od czasu, kiedy powstała Galeria Handlowa Nowy Rynek, z przystanków na Al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze korzysta bardzo dużo ludzi, nie wspominając już o uczniach szkoły „Mechanik” – mówił wówczas pan Paweł z Zabobrza, który pytał czy jest szansa, by poza tablicami informującymi o miejscu przystankowym autobusów MZK, postawione zostały wiaty, w których mogliby się schronić pasażerowie miejskiej komunikacji. Od dłuższego czasu o takie wiaty wnioskowali również uczniowie „Mechanika” i ich rodzice.

- Każdego roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Mechanik – i nie tylko - stoją na przystanku w deszczu i śniegu. To kolejny rok z rzędu, w którym przyjdzie im stać zimą pod gołym niebem. Czy ustawienie zwykłej wiaty przystankowej to naprawdę tak ogromny koszt, że miasto nie może go udźwignąć? – pytał jeden z rodziców. – Już kilka razy prosiliśmy o ustawienie „przystanku” koło Mechanika i do tej pory nikt nie zareagował, więc co jeszcze mamy zrobić, by ktoś wziął nasze prośby pod uwagę? Czy nasze dzieci mają zacząć przy tej tablicy MZK pikietować? – pytali rodzice.

Już wiadomo, że pikieta nie będzie potrzebna, bo jeszcze w tym roku wiata stanie na przystanku przy tej szkole.

- Informujemy, że w budżecie zapisana jest kwota, która pozwala na pokrycie kosztów budowy dwóch takich przystanków. Jeden z nich stanie przy Al. Jana Pawła II, nieopodal ZST „Mechanik” (po przeciwnej stronie od „Galerii Nowy Rynek”), natomiast lokalizacja drugiego jest analizowana – informują pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Jeleniej Górze.

Koszt jednej wiaty to ok. 26-30 tys. zł. A gdzie taka wiata potrzebna jest najbardziej? Zachęcamy mieszkańców do wskazania lokalizacji wysyłając ją na adres e-mail: wgk@jeleniagora.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group