Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 11700
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie show „Kwasożłopów” podczas finału Ligi Rocka

Poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 7:07
Aktualizacja: 7:08
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Będzie show „Kwasożłopów” podczas finału Ligi Rocka
Fot. Archiwum
Długo oczekiwany przez fanów ostrego brzmienia Finałowy Koncert Ligi rocka odbędzie się już w najbliższą sobotę, 5 maja na Stadionie Miejskim przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze–Cieplicach. W ramach imprezy jako gwiazda finału wystąpi ACID DRINKERS. – Zapraszam na koncert młodych i wielkie show „Kwasożłopów” – mówi Andrzej Patlewicz, organizator.

Jeleniogórska Liga Rocka czyli polsko-niemieckie spotkania młodych artystów to niewątpliwie jedna z najważniejszych imprez dla fanów ostrego brzmienia nie tylko na Dolnym Śląsku, lecz w całej Polsce. Wypracowana przez lata „ligowa” formuła na dzień dzisiejszy cieszy się wielką popularnością wśród rozpoczynających karierę sceniczną artystów z kraju i zagranicy, którzy z myślą o miłośnikach „cięższej muzy” dają z siebie wszystko grając na deskach scenicznych w Sali Nova Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Występują dla nich, a jednocześnie z nadzieją na sukces, albowiem każdego roku w ramach konkursu międzynarodowe jury wyłania najlepszą z formacji, na którą czeka studio i szereg nagród sprzętowych.

Do koncertu finałowego tegorocznej Ligi Rocka zakwalifikowały się cztery zespoły w tym TUG BOAT, THE FLOORATORS, POST SCRIPTUM, FAIRY TALE SHOW. Podczas imprezy każda kapela będzie oceniana w kategoriach najlepszy zespół, najlepszy gitarzysta, wokalista, basista oraz perkusista. Główną nagrodą jest sesja nagraniowa w TR Studio Tomasza Roguli w Warszawie, z kolei nagrody sprzętowe ufundowały firmy Gitary Mayones, Arcade Audio, Fx Music Group,
Laboga, Music Info, Music Dealer, Art. Guitars/Red Music, Polsound, Shure, AVT Korporacja i Taurus Amplification.

Jako gwiazda finału wystąpi zespół ACID DRINKERS (w wolnym tłumaczeniu – „Kwasożłopy”), uznawany dziś za najlepszego reprezentanta polskiej sceny hard’n’heavy. Jako support zagra niemiecka kapela MURDER SHE SAID!

– Jeszcze raz, chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym tegoroczna edycja Ligi Rocka odbyła się w takim klimacie. Było naprawdę wyjątkowo: ostro, z muzyką na wysokim poziomie i wspaniałymi młodymi artystami. Szczególnie dziękuję publice obecnej na koncertach w Sali Nova. To właśnie dzięki wam Liga Rocka 2012 była jedną wielką fantastyczną imprezą – mówi Andrzej Patlewicz, organizator, pracownik JCK.

Liga Rocka jest realizowana w ramach projektu „Od fundamentów po szczyty” 2010-2012 przez Jeleniogórskie Centrum Kultury, Socjokulturalne Centrum Bautzen e.V Bautzen i Miasto Bautzen. Początek koncertu finałowego, godz. 15.00. Wstęp 1 zł!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2228
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group