Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 6419
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie pociąg Jelenia Góra – Kraków

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 26 marca 2011, 8:12
Aktualizacja: Niedziela, 27 marca 2011, 8:16
Autor: RED
Jelenia Góra Główna. Stąd będzie można dojechać do Krakowa.
Fot. TEJO
Sukcesem zakończyły się wysiłki zmierzające do przedłużenia relacji pociągu Kraków – Wrocław do Jeleniej Góry. – To kolejny krok dla rozwoju Kotliny Jeleniogórskiej” – mówi Marzena Machałek, która włączyła się do akcji na rzecz ustanowienia tego połączenia.

Inicjatywa Związku Zawodowego „Kontra”, Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Klejowych oraz Cieszyńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei wsparta przez parlamentarzystkę uzyskała akceptację Przewozów Regionalnych i Urzędu Marszałkowskiego. – Cieszymy się, że zarząd spółki zwrócił uwagę na nasze apele w sprawie uruchomienia tego pociągu, to dobra wiadomość dla regionu – powiedziała posłanka.

Wydłużenie tego połączenia (na razie na okres wakacji) jest sukcesem dla Jeleniej Góry, która dzięki tej relacji zostanie ponownie połączona z takimi miastami jak: Katowice, Gliwice, Rzeszów i przede wszystkim - Kraków. Pociąg będzie zapewniał dogodne połączenie aglomeracji krakowskiej i śląskiej z Kotliną Kłodzką, Karkonoszami i bogatym w atrakcje turystyczne Dolnym Śląskiem.

To nie koniec dobrych wiadomości! Od czerwca Jeleniej Góra będzie miała kolejowe połączenie ze Świnoujściem. To także efekt wydłużenia trasy wakacyjnego pociągu, który do tej pory kończył bieg we Wrocławiu.

Połączenia z Krakowem i wybrzeżem to kolejne sukcesy w walce o poprawę dostępności komunikacyjnej regionu Karkonoszy. Przypomnijmy - wcześniej sprawdził się pomysł wakacyjnych kursów do czeskiego Trutnova oraz przywrócony został pociąg relacji Jelenia Góra- Warszawa. Wszystkim tym przedsięwzięciom patronowała Marzena Machałek, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group