Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6791
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie nowy urząd skarbowy i nowe lokale socjalne

Czwartek, 29 stycznia 2015, 7:47
Aktualizacja: Niedziela, 1 lutego 2015, 11:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będzie nowy urząd skarbowy i nowe lokale socjalne
Fot. Angela
W tym roku ma się rozpocząć budowa nowej siedziby Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze. Powstanie ona przy ul. Tebezjusza, nieopodal jeleniogórskiego szpitala na Zabobrzu. – Obecny budynek urzędu skarbowego, w którym kiedyś był hotel robotniczy i jest własnością Skarbu Państwa, zostanie przekazany miastu – mówi prezydent Marcin Zawiła. – Przeznaczymy go na mieszkania socjalne – dodaje prezydent.

Jak mówi Ewa Słabęcka, naczelnik Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze, obecny obiekt przy ul. Wolności nie spełnia żadnych standardów budynku administracyjnego. Są tu małe pokoje, wąskie korytarze i przede wszystkim zbyt mała powierzchnia.

– Obecnie największym problemem jest punkt obsługi klienta, gdzie podatnicy muszą rozmawiać o swoich sprawach w obecności innych. W nowym obiekcie powstanie biuro obsługi z prawdziwego zdarzenia, w którym podatnicy będą mogli porozmawiać z urzędnikami w komfortowych warunkach, sam na sam – mówi naczelnik Ewa Słabęcka. – Chcemy, by był tam również kącik dla dzieci, co byłoby sporym ułatwieniem dla kobiet przychodzących do urzędu z potomstwem – dodaje naczelnik E. Słabęcka.

Budynek przy ul. Wolności ma również za małą powierzchnię i dlatego m.in. dział kontroli, magazyny czy garaże mieszczą się w wynajmowanych pomieszczeniach budynku przy ul. Okopowej. W nowym obiekcie wszystko ma mieć swoje miejsce.

- Uważam, że nowa lokalizacja będzie dla mieszkańców bardzo wygodna, bo jest to teren bardzo dobrze skomunikowany – mówi naczelnik Ewa Słabęcka. – Na Zabobrzu jest też ZUS, Urząd Pocztowy, łatwy dostęp do komunikacji miejskiej – dodaje.

Ile potrwa i będzie kosztowała inwestycja? O tym napiszemy niebawem, kiedy takie informacje przekaże nam rzecznik Izby Skarbowej we Wrocławiu.

Jak mówi natomiast prezydent Marcin Zawiła, niemal każde z pomieszczeń obecnego urzędu przy ul. Wolności, ma węzeł sanitarny, dzięki czemu urządzenie tam mieszkań socjalnych nie będzie ani trudne, ani kosztowne. To jednak plany na najbliższe lata. A z końcem stycznia br. Miasto przejmie od Uniwersytetu Ekonomicznego kupiony akademik przy ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze. Powstanie tu 90 mieszkań socjalnych, które jeszcze w tym roku zostaną zasiedlone.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (71) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group