Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7524
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Będzie nowy skwer pod Szrenicą

Środa, 27 marca 2019, 6:52
Aktualizacja: Czwartek, 28 marca 2019, 8:11
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Będzie nowy skwer pod Szrenicą
Fot. UM Szklarska Poręba
Wszystko wskazuje, że późną wiosną ruszą prace przy zagospodarowaniu skweru przy ul. Turystycznej w Szklarskiej Porębie.

Inwestycja będzie realizowana dzięki środkom, jakie udało się pozyskać za pośrednictwem LDG „Partnerstwo Ducha Gór” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Koszt inwestycji to 214 tysięcy złotych, z czego ponad 198 tysięcy pochodzi z dotacji, której beneficjentem bezpośrednim jest Ochotnicza Straż Pożarna.

W części skweru zostanie urządzony plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Inwestycja zakłada, że plac zabaw będzie miejscem użyteczności publicznej, a więc będzie terenem ogólnodostępnym i nieodpłatnym dla mieszkańców i przybywających do Szklarskiej Poręby turystów. W efekcie powstanie nowoczesna infrastruktura, która jednak nawiązywać będzie do lokalnych tradycji.

Skwer miejski będzie swoim wystrojem nawiązywał do tajemnicy legendarnego Ducha Gór (Karkonosza). W północno-zachodniej części zostanie umieszczona jego figura, która zostanie przeniesiona ze skweru Radiowej Trójki. Urządzenia służące do gier i zabawy mają nawiązywać do poszczególnych atrakcji turystycznych, z którymi mieszkańcy oraz turyści mogą zetknąć się podczas wędrówek po górach czy w trakcie pobytu w Szklarskiej Porębie.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group