Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8074
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojcieszyce: Będzie nowa szkoła

Sobota, 19 lutego 2022, 7:14
Autor: WAC
Wojcieszyce: Będzie nowa szkoła
Fot. MT
Jeszcze w tym roku ruszy budowa nowego budynku szkoły podstawowej w Wojcieszycach.

Urząd Gminy w Starej Kamienicy podjął decyzję o budowie nowego obiektu szkolnego, bo budynki w którym obecnie funkcjonuje podstawówka odbiegają standardem od nowoczesnych placówek oświatowych.

To stare poniemieckie budynki, z drewnianymi stropami, sprawiające wielkie problemy w utrzymaniu – mówi wójt Starej Kamienicy Mariusz Marek. - Dziś mamy tam ogromne problemy z zapewnieniem bezpieczeństwa przeciwpożarowego i bhp. Dlatego podjęliśmy decyzję, że nie ma sensu modernizować obecnej szkoły, a lepiej postawić nowy obiekt, w którym dzieci będą się mogły uczyć w godnych i bezpiecznych warunkach. No działce, gdzie stanie szkoła nie ma miejsca na halę sportową, więc uczniowie nadal będą korzystać z dużej sali świetlicy wiejskiej.

Obecnie trwają ostatnie prace przy przygotowaniu dokumentacji projektowej. Samorząd liczy, że przetarg mający wyłonić wykonawcę inwestycji zostanie ogłoszony w maju. Środki na budowę szkoły mają pochodzić z rządowego programu „Polski Ład”. Gmina na ten cel otrzymała 4.5 miliona złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

24
75%
Cieszy
3
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group