Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7548
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie kręcone!

Środa, 13 listopada 2019, 6:47
Aktualizacja: Piątek, 15 listopada 2019, 7:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będzie kręcone!
Fot. Przemek Kaczałko
Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze zamienia się na kilka dni w plan filmowy dla twórców reklamy dla sieci Mc Donald's. Stolica Karkonoszy została wybrana spośród 21 miejscowości w Polsce.
Kiedy otrzymaliśmy dyspozycję, by znaleźć malowniczą zabudowę staromiejską do kręcenia filmu reklamowego dla sieci Mc Donald’s, przedstawiliśmy wstępnie 21 miejscowości w Polsce – powiedział koordynator filmowego przedsięwzięcia. – Po ostrej selekcji zostały trzy miasta: Gdańsk, Toruń i Jelenia Góra. Zaprosiliśmy przedstawicieli firmy do wizji lokalnej i po obejrzeniu Starego Miasta w Jeleniej Górze oraz kilku nieodległych miejsc. Decyzja zapadła szybko – Jelenia Góra będzie miejscem najbardziej odpowiednim do kręcenia tego filmu - dodaje.

Jak informują organizatorzy, krótki szkic scenariusza wygląda następująco: rodzina kupuje choinkę na bożonarodzeniowym kiermaszu, a potem jedzie do lokalu sieci Mc Donald’s. Ten kiermasz właśnie powstaje na jeleniogórskim Rynku, budowana jest cała instalacja. Można się spodziewać – wyłącznie w centrum miasta – opadów śniegu, żeby atmosfera była iście świąteczna. Krótkie scenki będą kręcone także u zbiegu ulicy Matejki i Wojska Polskiego oraz na fragmencie ulicy Górnej. W środę, w późnowieczornych godzinach kręcony będzie film w Rynku.

Z tego też powodu nie zgasną światła w przybudówce Ratusza. Nie zdradzamy szczegółów, niemniej może to być ciekawe przedsięwzięcie, a fakt, że wybór miejsca padł na Jelenią Górę można uznawać za symptomatyczny. Warto dodać, że wizyta rodziny w lokalu Mc Donald’s odbędzie się w innym miejscu – w najnowszym, ostatnio oddanym do użytku, daleko poza Jelenią Górą.

„Sami Swoi” – wbrew potocznym opiniom – kręceni byli w Dobrzykowicach pod Wrocławiem, tylko część miejskich scen – w nieodległym Lubomierzu, ale to Lubomierz przeszedł do filmowej legendy tej trylogii - wspomina Cezariusz Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta.

Za organizację zdjęć odpowiada firma Dobro. W trakcie realizacji plan zdjęciowy będzie sztucznie naśnieżany, stąd organizatorzy proszą mieszkańców, aby okna były zamknięte.

Twoja reakcja na artykuł?

101
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
6
5%
Złości
15
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group