Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6387
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mniszków: Będzie gdzie odpocząć

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 6:27
Aktualizacja: Wtorek, 9 kwietnia 2019, 9:57
Autor: WAC
Mniszków: Będzie gdzie odpocząć
Fot. użyczone
Zakończyły się prace polegające przy zagospodarowaniu działki w Mniszkowie pod teren wypoczynkowo–rekreacyjny. Inwestycja w całości została sfinansowana ze środków funduszu sołeckiego za lata 2017 – 2019.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia, dzięki któremu w jednej z najbardziej malowniczo położonych wsi w Rudawach była jej sołtys Jolanta Sudak. Realizację zadania rozpoczęto w 2017 r. od wystąpienia do wójta gminy o użyczenie działki. Następnie wykonane zostały prace geodezyjne i ziemne. W kolejnym roku stanęło solidne drewniane ogrodzenie, dzięki środkom finansowym zebranym podczas zbiórki publicznej przeprowadzonej w trakcie ubiegłorocznego Święta Gminy. W tym roku na działce pojawiła się drewniana altana, huśtawka, stoliki i ławki, oraz miejsce na ognisko. Podłoga w altanie została wyłożona puzzlami, a teren wokół niej obsadzony krzewami i kwiatami.

Latem na działce pojawią się także tablice edukacyjno-przyrodnicze dzięki współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych – mówi sołtys Mniszkowa Jolanta Sudak. - Myślę, że nasze miejsce spotkań i rekreacji, którego w Mniszkowie brakowało będzie chętnie odwiedzane przez mieszkańców wsi oraz turystów.

Twoja reakcja na artykuł?

41
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group