Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 23316
Zalogowanych: 47
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sobieszów: Będzie czym gasić pożary lasów

Czwartek, 30 stycznia 2025, 6:00
Autor: WAC
Sobieszów: Będzie czym gasić pożary lasów
Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze
Do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu karkonoskiego trafił sprzęt ratowniczo-gaśniczy przeznaczony do gaszenia pożarów lasów w trudno dostępnym terenie górskim.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się w Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym Pałacu Sobieszów Karkonoskiego Parku Narodowego. Jego zakup sprzętu sfinansowany został z budżetu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wyposażenie obejmuje miedzy innymi: mobilne zbiorniki na wodę otwarte i zamknięte, hydronetki plecakowe, koce gaśnicze, przenośne urządzenia pianowe, motopompy przenośne, węże pożarnicze i prądownice. Strażacy otrzymali też zestawy ochrony osobistej, na które składają się: obuwie, kaski, gogle, kombinezony lekkie do gaszenia pożarów, umundurowanie specjalne i przeciwpyłowa ochrona twarzy.

% Jednostki OSP pomiędzy które podzielono sprzęt to: Ochotnicza Straż Pożarna w Miłkowie, OSP KSRG Podgórzyn, OSP KSRG Sosnówka, OSP KSRG Szklarska Poręba, Ochotnicza Straż Pożarna w Karpaczu, Ochotnicza Straż Pożarna w Piechowicach, OSP KSRG Sobieszów.

Twoja reakcja na artykuł?

15
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy obawiasz się kolejnej powodzi?

Oddanych
głosów
1074
Nie
14%
Nie, bo mieszkam na terenach nigdy nie zalewanych
33%
Tak
34%
Tak, może zalać mnie znowu jak w ubiegłym roku
13%
Bez przesady
6%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Czy możemy spać krócej?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Jeleniogórzanie uczcili Godzinę"W"
 
112
Ona paliła marihuanę, a on uciekł – czołowe zderzenie na Bronka Czecha
 
112
Groźnie wyglądająca kolizja na drodze między Sosnówką a Staniszowem
 
Aktualności
Złoty Pociąg czeka na wydobycie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group