Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7950
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będą żądali zmiany nazwy teatru

Wtorek, 18 listopada 2008, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Będą żądali zmiany nazwy teatru
Fot. TEJO
Zdrojowy Teatr Animacji – tak po podziale Teatru Jeleniogórskiego ma się nazywać cieplicka scena. Aktorzy są niezadowoleni, – Będą nas kojarzyć z amatorską grupą kuracjuszy, którzy działają w uzdrowiskowym domu kultury – mówią.

Scena Animacji Teatru Jeleniogórskiego obawia się o utratę wizerunku po podziale placówki, który ma zacząć obowiązywać od przyszłego roku. – Jesteśmy wciąż kojarzeni jako Jeleniogórski Teatr Animacji – usłyszeliśmy od jednej z aktorek. Jako taki placówka powstała i mimo połączenia sprzed kilku lat z teatrem dramatycznym, zachowała artystyczną autonomię.

W dodatku to właśnie Scena Animacji zarabia na cały teatr pokrywając deficyt, który pojawia się w kasie wskutek „nierentownych” produkcji Sceny Dramatycznej pod nowym kierownictwem artystycznym.

- Sporo jeździmy po regionie i kraju. Nazwa Zdrojowy Teatr Animacji po prostu jest bez sensu i nie nawiązuje do naszych tradycji, a wskazuje na to, że reprezentujemy jakiś dom kultury w uzdrowisku – podkreślają artyści, którzy nie wykluczają, że napiszą do samorządowców pismo z protestem i żądaniem zmiany niefortunnej nazwy i powrotu do pierwotnego miana teatru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group