Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6768
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będą podwyżki dla pracowników szpitala

Czwartek, 10 stycznia 2008, 7:19
Aktualizacja: 21:50
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Będą podwyżki dla pracowników szpitala
Fot. Archiwum
Od 146 do 300 złotych miesięcznie więcej będą zarabiać pracownicy jeleniogórskiego szpitala. To propozycja dyrekcji. – To za mało – mówią pracownicy.

– Od stycznia wszystko podrożało, śmieci, czynsz w mieszkaniach, niedługo podrożeje woda – wymieniają pielęgniarki oddziału neurologii. – Dlatego praktycznie nie odczujemy tej podwyżki, wszystko pójdzie na opłaty. A już dzisiaj mamy ciężko. Ledwo starcza od pierwszego do pierwszego.

Propozycja dyrekcji zakłada wzrost płacy zasadniczej o prawie 15 procent i będzie dotyczyła wszystkich pracowników, od lekarzy, pielkęgniarek, po pracowników administracji, kierowców czy konserwatorów.
– Realizuję porozumienie zawarte z załogą jeszcze w październiku – mówi Maciej Biardzki, dyrektor szpitala. – Umówiliśmy się, że pracownicy dostaną podwyżki od nowego roku, gdy będziemy mieli lepszy kontrakt. I słowa dotrzymuję.

Kontrakt wzrósł o 18 procent, w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. Szpital podpisał umowę z NFZ–em na razie tylko na 4 miesiące 2008 roku. To dlatego, że zgodnie z zapowiedziami rządu, później ma się zmienić sposób finansowania służby zdrowia.

Spotkanie przedstawicieli pięciu związków zawodowych działających w szpitalu zaplanowano na piątek. Wtedy też zapadnie decyzja, czy załoga przyjmie propozycję dyrekcji, czy też rozpocznie ponownie protest, który zawieszono po październikowych negocjacjach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1160
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group