Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6296
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą nowe parkometry?

Sobota, 5 maja 2018, 7:13
Aktualizacja: Niedziela, 6 maja 2018, 12:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będą nowe parkometry?
Fot. archiwum
Miejski Zarząd Dróg i Mostów przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na obsługę Strefy Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze. Szykuje się kilka nowości, o które od dawna apelują mieszkańcy. Umowa z dotychczasowym podmiotem kończy się pod koniec 2018 roku.

Wśród zmian planowane jest zwiększenie liczby miejsc. - Mamy taki pomysł, aby ulica Piłsudskiego - począwszy od skrzyżowania z ulicą Matejki aż do Armii Krajowej - była ulicą jednokierunkową - powiedział Norbert Łukaniuk, który tak uzasadnia wydzielenie jednego pasa ruchu na rzecz zwiększenia miejsc parkingowych w centrum miasta.

Będą też nowoczesne parkometry z opcją płatności kartą. - Pamiętajmy, że nawet teraz możemy płacić aplikacją - jest to sekundowe naliczanie "start-stop" - przypomina N. Łukaniuk, który dodaje, że władze miasta uwzględnią postulaty mieszkańców w sprawie bezpłatnych pierwszych 15 lub 20 minut. W tej sprawie podpisy od dawna zbierają politycy PiS i wspierają ich niektóre organizacje pozarządowe.

- Żeby było 15 minut za darmo, trzeba będzie się zidentyfikować numerem rejestracyjnym pojazdu, bo to będzie raz dziennie. Nie może być tak, że ktoś od punktu do punktu będzie jeździć - podkreślił dyrektor MZDiM. Kierowca będzie musiał wpisać w parkometrze swój numer rejestracyjny i pobrać bilet. Trzeba mieć świadomość, że te 15 minut to jedynie 50 groszy, ale wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców - tłumaczy N. Łukaniuk. Dodatkowo zostanie wprowadzony abonament na preferencyjnych warunkach dla aut hybrydowych i elektrycznych.

Jak powiedział dyrektor MZDiM, przetarg zostanie ogłoszony pod koniec maja lub na początku czerwca. Szacowana wartość zamówienia to 3,14 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group