Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10327
Zalogowanych: 48
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą nowe parkometry?

Sobota, 5 maja 2018, 7:13
Aktualizacja: Niedziela, 6 maja 2018, 12:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będą nowe parkometry?
Fot. archiwum
Miejski Zarząd Dróg i Mostów przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na obsługę Strefy Płatnego Parkowania w Jeleniej Górze. Szykuje się kilka nowości, o które od dawna apelują mieszkańcy. Umowa z dotychczasowym podmiotem kończy się pod koniec 2018 roku.

Wśród zmian planowane jest zwiększenie liczby miejsc. - Mamy taki pomysł, aby ulica Piłsudskiego - począwszy od skrzyżowania z ulicą Matejki aż do Armii Krajowej - była ulicą jednokierunkową - powiedział Norbert Łukaniuk, który tak uzasadnia wydzielenie jednego pasa ruchu na rzecz zwiększenia miejsc parkingowych w centrum miasta.

Będą też nowoczesne parkometry z opcją płatności kartą. - Pamiętajmy, że nawet teraz możemy płacić aplikacją - jest to sekundowe naliczanie "start-stop" - przypomina N. Łukaniuk, który dodaje, że władze miasta uwzględnią postulaty mieszkańców w sprawie bezpłatnych pierwszych 15 lub 20 minut. W tej sprawie podpisy od dawna zbierają politycy PiS i wspierają ich niektóre organizacje pozarządowe.

- Żeby było 15 minut za darmo, trzeba będzie się zidentyfikować numerem rejestracyjnym pojazdu, bo to będzie raz dziennie. Nie może być tak, że ktoś od punktu do punktu będzie jeździć - podkreślił dyrektor MZDiM. Kierowca będzie musiał wpisać w parkometrze swój numer rejestracyjny i pobrać bilet. Trzeba mieć świadomość, że te 15 minut to jedynie 50 groszy, ale wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańców - tłumaczy N. Łukaniuk. Dodatkowo zostanie wprowadzony abonament na preferencyjnych warunkach dla aut hybrydowych i elektrycznych.

Jak powiedział dyrektor MZDiM, przetarg zostanie ogłoszony pod koniec maja lub na początku czerwca. Szacowana wartość zamówienia to 3,14 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
586
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr A z Gliwic
 
Kultura
Teatry uliczne – Clown Pinezka
 
Aktualności
Magia Karkonoszy w dwuminutowym filmie: Time Lapse, który zachwyca
 
Aktualności
Ulewa przeszkodzi w przedstawieniach?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group