Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3174
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Będą łapać leśnych wandali

Środa, 19 listopada 2008, 19:09
Aktualizacja: 19:10
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Będą łapać leśnych wandali
Fot. Mar
Kradzieże drewna z lasów oraz pędzący na oślep przez leśne dukty motocykliści i kierowcy quadów mają być łapani o wiele skuteczniej niż dotychczas. Zagwaranotwać ma to porozumienie podpisane dzisiaj w komendzie miejskiej policji w Jeleniej Górze

Podpisali się pod nim przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego, Policji oraz nadleśnictw: Śnieżka w Kowarach, Szklarska Poręba oraz Kamienna Góra.

-Już od dawna współpracowaliśmy ze sobą, ale teraz, dzięki porozumieniu będziemy działać skuteczniej -–tłumaczył komendant miejski policji Zbigniew Ciosmak – mamy zamiar postawić tamę wandalizmowi i innym przestępstwom popełnianym na terenach zarządzanych przez nadleśnictwa i KPN.

- Bez pomocy policji wiele naszych działań nie miałoby takiej mocy sprawczej – zgadzał się z komendantem policji dyrektor KPN, Andrzej Raj – Policja dysponuje lepszymi możliwościami operacyjnymi oraz dostępem do informacji.

Bogdan Szumowski, szef nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach mówił o olbrzymich stratach powodowanych przez wandali i złodziei. Nie są to jedynie straty w utraconym drewnie, ale wielka dewastacja przyrody. Dewastują ją kierowcy pojazdów motocyklowych i samochodów terenowych, ścigających się w lesie.
- Szkółka leśna, przez którą przejedzie samochód traci nawet kilkadziesiąt procent roślin – mówił Bogdan Szumowski.
Policjanci obiecali też ściślejszą współpracę w ściganiu kłusowników, których nadal wielu jest na naszym terenie. Jednym z najważniejszych skutków porozumienia, jest możliwość występowania jego sygnatariuszy do unijnych funduszy po pieniądze które posłużą do wyposażenia wszystkich, policji i służb leśnych w nowoczesny sprzęt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group