Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8555
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: BEAT ACADEMY – dziś w Rynku

Piątek, 9 lipca 2010, 8:52
Aktualizacja: 8:52
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: BEAT ACADEMY – dziś w Rynku
Fot. Organizator
Uczestnicy międzynarodowych warsztatów BEAT ACADEMY (młodzież z Bautzen i okolic a także 13 osobowa grupa z Jeleniej Góry) udowodnią dziś, że rock to wciąż żywa, bardzo różnorodna muzyka.

Młodzież uczestnicząca w dwutygodniowych warsztatach muzycznych w Bautzen przygotowała starannie dobrany repertuar, który zaprezentuje już dziś (9 lipca) na profesjonalnie przygotowanej scenie zainstalowanej na jeleniogórskim Placu Ratuszowym. Jeleniogórzanie będą mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć „na żywo” pokaz warsztatowo/rockowy z udziałem młodzieży z Niemiec i Polski w ramach BEAT ACADEMY.

Od kilku miesięcy w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013 Steinhaus w Bautzen i Jeleniogórskie Centrum Kultury rozwijają formułę tej imprezy. Wielka w tym zasługa Torstena Wiegla ze Steinhausu w Bautzen, który od lat organizuje Beat Academy a teraz pchnął imprezę na nowe tory, dodając jej atrakcyjności.

Finałowy warsztatowy pokaz Beat Academy starannie został przygotowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury poczynając od profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia poprzez plakaty, ulotki, foldery na warsztatach muzycznych włącznie.

Poza częścią artystyczną z wizualnymi pokazami na scenie – młodzi muzycy zaprezentują przekrojowy program składający się z ponad dziesięciu utworów rockowych nad którymi pracowali przez dwa tygodnie.
Finałowym akordem tej interesującej imprezy będzie występ legendarnej bluesowej grupy KASA CHORYCH, która zaprezentuje przekrojowy materiał ze swojej bogatej kariery.

Początek dziś o godzinie 18.00 na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group