Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5086
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bawili się w upiornym klimacie

Niedziela, 1 listopada 2015, 8:21
Aktualizacja: 8:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bawili się w upiornym klimacie
Fot. Przemek Kaczałko
Ostatni dzień października dla wielu młodych osób jest okazją do przebrania – wcielenia się w postać z filmów grozy, robienia psikusów i wspólnej zabawy. Nie inaczej było wczoraj (31.10) w wielu jeleniogórskich klubach muzycznych czy na ulicach miasta.

Coraz powszechniejszy zwyczaj spotyka się z różnymi opiniami, jedni są stanowczo przeciwni „halloween”, są też osoby o neutralnych poglądach, ale ci, którym podoba się taka forma zabawy spotykają się w gronie upiorów, zombie czy fikcyjnych postaci rodem z koszmarów.

Coraz częściej do naszych domów pukają poprzebierani najmłodsi witając mieszkańców znanym zwrotem „cukierek, albo psikus”. Jak przyznaje 11-letni Adam, z roku na rok więcej osób ma przygotowane słodkości, a jeśli ktoś nie ma, to wraz z kolegami robi straszną minę zamiast „psikusów”.

Osoby pełnoletnie spotykały się tego dnia na imprezach organizowanych w lokalnych klubach muzycznych, niektórzy decydują się nawet na „prywatki” we własnych domach.

W jeleniogórskim Klubie Kwadrat z biegiem czasu sala wypełniała się. Przybył Freddy Krueger z Koszmaru przy ulicy Wiązów, nie zabrakło zombie, czy lalki z filmu „Piła”. - Uwielbiam horrory i to doskonała okazja do zabawy w gronie przyjaciół – stwierdziła Ania z Jeleniej Góry. Uczestnicy do późnych godzin nocnych bawili się przy muzyce w klimacie lat 80., a na ekranach prezentowane były filmy grozy.

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group