Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9360
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bawiąc się pomogli potrzebującym

Wiadomości: REGION
Wtorek, 24 listopada 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Ania
Fot. Jacek Kunikowski
Około dwa tysiące czterysta złotych uzbierano podczas balu charytatywnego, jaki odbył się w minioną sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury Kowarach. Pieniądze zostaną przeznaczone na wakacje dla rodzin niepełnosprawnych dzieci.

Na imprezę przyszło ponad 90 osób, które chętnie uczestniczyły w organizowanych konkursach i loterii. Podczas balu przeprowadzono także aukcję. Osoby, które w niej uczestniczyły mogły nabyć dzieła przekazane i wykonane przez Juliana Przewłockiego i Romana Tryhubczaka, znanych artystów z Kowar.

Ponadto licytowano grafiki przekazane przez Marka Mikruta, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego oraz książkę od Mirosława Góreckiego, burmistrza Kowar. Irena Wałasiewicz, właścicielka restauracji „Jędrek” ufundowała pizzę dla dwóch osób.

Z przebiegu balu są zadowoleni pomysłodawcy przedsięwzięcia. – Uzbierane pieniądze przydadzą się rodzinom dzieci niepełnosprawnych, których nie stać na wakacje. Będziemy mogli sfinansować chociaż część kosztów za pobyt poza miejscem zamieszkania – mówi Aneta Jeny, jedna z organizatorek imprezy. Bal poprowadziła wspólnie z Grzegorzem Nowotniakiem, również kowarzaninem.

W przyszłym roku impreza odbędzie się ponownie. Organizacją również zajmie się Kowarskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski. Cel będzie podobny, bo najważniejsze jest to, żeby sprawić radość niepełnosprawnym dzieciom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 24-11-2009 12:30
Grubo!!! Mega akcja charytatywna :) 90 osób i 2400 zł uzbierane :) 26,67 zł na osobę LOL
~ 24-11-2009 13:49
Pizza dla dwoch osob:))Rewelacja:)) A za te 2400 to ile dzieci mozna wyslac na wakacje? Za reszte pokryto koszty jedzenia dla uczestnikow,wynajecie sali,muzyka i pewnie jeszcze wystarczylo na fryzjera dla pan-uczestniczek. I znowu kolejna fikcja.
~mim 24-11-2009 17:35
Ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka. Nic nie stoi na przeszkodzie abyści i wy -wpisujący sie o godz 12:30 i 13:49- dorzucili co nieco.Ględzić każdy potrafi ,a dać coś od serca małym i potrzebującym specjalnej opieki -tylko nieliczni. Kowarzanie to w olbrzymiej większości ludzie ubodzy, a finansowe rekiny maja gdzieś szarość codziennego kowarskiego życia i problemy z którymi muszą się zmierzyć rodzice niepelnosprawnych dzieci. Tym większe brawa dla organizatorów i tych ,którzy obecni byli na tym balu.
~uczestniczka 24-11-2009 20:10
Zastanawiam się skąd u ludzi piszących tyle "żółci" i "złej krwi". Czy nie lepiej by było pójść na taką imprezę i samemu zobaczyć jak to działa? A tak, to tylko bicie piany. Impreza bardzo sympatyczna i udana. Ludzie zadowoleni i roześmiani. A żadne pieniądze nie są zbyteczne. Zostaną wydane z rozmysłem. I zgadzam się: ziarnko do ziarnka.......
~grabol 24-11-2009 20:20
Ten muzyk to dj Gregor jest najlepszy.Dla dzieci specjalnej troski będzie grał charytatywnie.
~... 24-11-2009 21:58
impreza bardzo udana:) dla złośliwego komentującego dorzucę tyle że jedzenie każdy przyniósł we własnym zakresie........
~ 27-11-2009 2:31
zgadzam sie:):):) impreza byla bardzo udana. ale niestety zawsze tak jest,ze osoby,ktore nawet nie ruszyly sie z domu i tam nie byly,maja najwiecej do powiedzenia:/ ale to nawet lepiej,niech zostana w domu,bo z takim podejsciem.......:/:/:/za pewne nawet nie maja pojecia z czym takie dzieci na codzien musza sie zmagac,a my w taki sposob mozemy im umilic czas. Gratulacje dla organizatorow,bylo ekstra:):):)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group