Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 5993
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bawiąc się pomogli potrzebującym

Wtorek, 24 listopada 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Ania
REGION: Bawiąc się pomogli potrzebującym
Fot. Jacek Kunikowski
Około dwa tysiące czterysta złotych uzbierano podczas balu charytatywnego, jaki odbył się w minioną sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury Kowarach. Pieniądze zostaną przeznaczone na wakacje dla rodzin niepełnosprawnych dzieci.

Na imprezę przyszło ponad 90 osób, które chętnie uczestniczyły w organizowanych konkursach i loterii. Podczas balu przeprowadzono także aukcję. Osoby, które w niej uczestniczyły mogły nabyć dzieła przekazane i wykonane przez Juliana Przewłockiego i Romana Tryhubczaka, znanych artystów z Kowar.

Ponadto licytowano grafiki przekazane przez Marka Mikruta, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego oraz książkę od Mirosława Góreckiego, burmistrza Kowar. Irena Wałasiewicz, właścicielka restauracji „Jędrek” ufundowała pizzę dla dwóch osób.

Z przebiegu balu są zadowoleni pomysłodawcy przedsięwzięcia. – Uzbierane pieniądze przydadzą się rodzinom dzieci niepełnosprawnych, których nie stać na wakacje. Będziemy mogli sfinansować chociaż część kosztów za pobyt poza miejscem zamieszkania – mówi Aneta Jeny, jedna z organizatorek imprezy. Bal poprowadziła wspólnie z Grzegorzem Nowotniakiem, również kowarzaninem.

W przyszłym roku impreza odbędzie się ponownie. Organizacją również zajmie się Kowarskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski. Cel będzie podobny, bo najważniejsze jest to, żeby sprawić radość niepełnosprawnym dzieciom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group