Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3793
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Baty za zasypane i śliskie chodniki

Poniedziałek, 8 lutego 2010, 15:15
Aktualizacja: 15:20
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Baty za zasypane i śliskie chodniki
Chodniki przy ulicy Słowackiego przy niektórych posesjach nie były odśnieżone od przeszło miesiąca – czyli od pierwszych w tym roku opadów śniegu.
Fot. TEJO
Jeleniogórzanie nagminnie zaniedbują odśnieżanie swoich posesji i chodników wokół nich. Od początku roku tylko w kwestii nieodśnieżonych i śliskich deptaków oraz wiszących na budynkach sopli strażnicy miejscy interweniowali prawie dziewięćset razy. Większość upomnianych na pouczenia zareagowała. Byli jednak i tacy, którzy mimo próśb i gróźb obowiązku nie dopełnili.

Zgodnie z regulaminem o utrzymaniu miasta w porządku obowiązek odśnieżania chodników wokół posesji oraz ściągania lodowych sopli z budynków leży w gestii właściciela nieruchomości. Niestety pamiętają o tym tylko nieliczni. Od początku stycznia tylko w tym temacie strażnicy miejscy pouczali około 23 osoby dziennie, niektórych po kilka razy.

- W większości przypadków zwykłe pouczenie odnosiło pozytywny skutek i mieszkańcy wypełniali swój obowiązek – mówi Jacek Winiarski, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Na dziewięćset interwencji do sądu skierowano 42 wnioski o ukaranie właścicieli posesji, a w ośmiu przypadkach nałożono mandaty karne na łączną kwotę 750 zł.

Strażnicy podkreślają, że właściciele posesji mają obowiązek nie tylko odśnieżać chodniki, ale również zadbać o bezpieczeństwo na nich. Są więc zobowiązani również do usuwania z nich lodu.

Każdy, kto zapomina o obowiązkach utrzymania porządku na chodnikach, może się liczyć z kontrolami, które strażnicy systematycznie będą prowadzili do końca zimy. Za nieodśnieżenie lub nie usunięcie lodu z deptaków grożą kary finansowe od 100 zł do pięciu tys. zł, jakie na właściciela posesji może nałożyć sąd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
439
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group