Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6866
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Barierki – zawalidrogi

Wtorek, 14 stycznia 2020, 6:03
Aktualizacja: 6:04
Autor: WAC
Jelenia Góra: Barierki – zawalidrogi
Fot. Czytelniczka
Do naszej redakcji napisała pani Anna zbulwersowana postawieniem przez Jeleniogórską Spółdzielnię Mieszkaniową konstrukcji metalowych w pobliżu wejść do budynków przy ul. Różyckiego 10 i 12 na Zabobrzu.
Kto podjął tak absurdalną decyzję oraz kto to zatwierdził? - pyta nasza Czytelniczka. - Najpierw zlikwidowano ławkę koło bloku, a teraz zamontowano barierkę i od strony drzwi od klatki metalową ramę zagradzając drogę, którą chodzili piesi. Teraz muszą przechodzić bokiem przez parking, gdzie coraz częściej na końcu chodnika stoi zaparkowany samochód. Z jednej strony przejście blokują auta, a z drugiej strony barierki. Bareja? Skargi na zastawione przez parkujące samochody byłe boksy zsypowe na gabaryty - gdzie nie można otworzyć drzwi, aby skorzystać pozostają bez odpowiedzi - dodaje.

Jak tłumaczy pełnomocnik zarządu JSM Jerzy Szczepanik - takie rozwiązanie zostało wprowadzone dla bezpieczeństwa lokatorów w związku z wybudowaniem przed wejściem do klatek schodowych obu budynków wiatrołapów.

Drzwi wiodące do nich, zwłaszcza przy mocniejszym podmuchu by mogły uderzyć przechodzącą osobę - tłumaczy J. Szczepanik. - Lokatorzy zgłaszali nam już swoje uwagi co o trudności z przejściem w tym miejscu, dlatego na wiosnę wzdłuż budynku przy ul. Różyckiego 12 zostanie wybudowany chodnik. Podobne rozwiązanie zostało zaproponowane również lokatorom Różyckiego 10, ci jednak ostatecznie nie wyrazili na nie zgody - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

10
23%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
10
23%
Złości
18
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group