Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6833
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Bardzo dodatni bilans św. Mikołaja

Wtorek, 11 grudnia 2007, 10:19
Aktualizacja: 10:30
Autor: Angela
Region Jeleniogórski: Bardzo dodatni bilans św. Mikołaja
Fot. Organizator
Miał w tym roku co robić hojny święty. Przed nim jeszcze gwiazdka, ale już teraz może się pochwalić dobrymi uczynkami i darami, które przyniósł potrzebującym.

Do całej serii zdarzeń z udziałem św. Mikołaja, o których już informowaliśmy, dopisała się jeszcze Jeleniogórska Fundacja „Bezpieczna Droga”, która ufundowała dzieciom z domów dziecka wycieczkę do fabryki bombek w Złotoryi oraz studenci Akademii Ekonomicznej, którzy Domowi Samotnej Matki z Dzieckiem przekazali osiemset siedemdziesiąt złotych.

Dzięki działaniu akcji Jeleniogórskiej Fundacji „Bezpieczna Droga” czterdzieścioro maluchów z Domów Dziecka z Jeleniej Góry, Dąbrówki, Kaczorowa oraz Szklarskiej Poręby, pojechało na wycieczkę do fabryki bombek w Złotoryi. Nie była to jednak jedyna atrakcja, jaką przygotowali organizatorzy.

– Dzieci na wyjazd otrzymały również mikołajowe czapki, paczki ze słodyczami, owocami i małymi pluszakami – mówi organizator Mariusz Synówka. Ponadto z wycieczki maluchy wróciły z kartonami bombek.
Wyjazd wsparły firmy, między innymi, Dr.Schneider, Coca Cola oraz sklep Żabka z Zabobrza.

Z kolei pracownicy i studenci Wydziału GRiT z Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze przekazali kwotę 868,23zł dla Domu Samotnej Matki w Pobiednej.
– Pieniądze pochodziły ze zbiórki przeprowadzonej wśród studentów i pracowników naszej uczelni – mówi organizator akcji Karolina Nawojka– Chałupinska. – Uzyskane środki przekazaliśmy na zakup środków czystości, które wystarczą na minimum cztery miesiące funkcjonowania ośrodka. Ponadto pojawiło się wiele prezentów od innych mikołajów.

Anonimowy darczyńca ufundował osiem ton opału, Salon Fryzjerski TRENDY owoce dla dzieci, Tomasz Kammel przekazał odkurzacz, sklep Skalnik maszynkę do mięsa, sklep Mega Sport antenę szerokopasmową, restauracja Azteca ufundowała zapas oleju a firma Eko–Mel przetransportowała całą delegację Samorządu do DSM w Pobiednej.

Za wsparcie akcji i okazane serce wszystkim w imieniu Domu Samotnej Matki, Samorządu Studenckiego organizatorzy dziękują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1160
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group