Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4269
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bałagan Na Skałkach

Czwartek, 31 grudnia 2020, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Bałagan Na Skałkach
Fot. Czytelnik
Na zalegające śmieci przy ul. Na Skałkach 10 w Jeleniej Górze zwraca uwagę pan Marcin. - To fatalna wizytówka tej części miasta, bo gniazdo na odpady jest widoczne zarówno z ulicy Nowowiejskiej i al. Wojska Polskiego. Czy te kubły nie powinny być przesunięte w inne miejsce lub też umieszczone pod wiatą? - pyta.
Pojemniki są opróżniane zgodnie  z harmonogramem w każda środę - informuje rzecznik spółek miejskich Zbigniew Rzońca. - W tym miejscu problemy z zachowaniem czystości są od kilku lat - kubły kiedyś stały kilkanaście metrów bliżej. Być może ktoś tam śmieci podrzuca, bo trudno uwierzyć, że o porządek nie dbają okoliczni mieszkańcy. W przeszłości zdarzało się tak, że nasz samochód nie zdążył dojechać do bazy, gdy mieszkańcy telefonowali, że znowu jest bałagan. Przydałaby się w tym miejscu fotopułapka Straży Miejskiej - dodaje.

Jak mówi Artur Chmielewski ze Straży Miejskiej szkoda, że pan Marcin nie zadzwonił wcześniej do tej instytucji, bo problem bałaganu zostałby już dawno rozwiązany. Jego zdaniem źródłem nieporządku jest brak dbałości o śmietnik mieszkańców tego rejonu miasta.

Jestem po rozmowie z Urzędem Miasta i jeśli okoliczni mieszkańcy nie potrafią dbać o prządek w tym miejscu to gniazdo na pojemniki do segregacji odpadów zostanie wkrótce zlikwidowane - mówi A. Chmielewski. - Sprawdzimy również, kto jest właścicielem kubłów na odpady zmieszane. Te wspólnoty zostaną zobligowane do podpisania z miastem umowy o zajęcie pasa drogowego lub przesunięcie kubłów na swoją działkę.

Twoja reakcja na artykuł?

8
16%
Cieszy
9
18%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
9
18%
Złości
23
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
527
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group