Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6157
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Azad A. i "żołnierze" przed sądem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 lipca 2007, 0:00
Autor: anzol
Fot. Archiwum
Akt oskarżenia przeciwko Azerowi i jego kompanom, handlarzom narkotyków.

40-letni obywatel Azerbejdżanu, Azad A., wielokrotnie karany za różne przestępstwa w 2006 roku zorganizował grupę przestępczą, która trudniła się wprowadzeniem do obrotu znacznej ilości kokainy, amfetaminy, ekstazy oraz marihuany – oto główne ustalenie śledztwa prowadzonego przez Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze – poinformowała jej rzeczniczka prok. Ewa Węglarowicz-Makowska.

Śledczy zgromadzili właśnie dowody, które pozwalają na skierowanie do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze aktu oskarżenia przeciwko cudzoziemcowi oraz jego szajce. Jak ustalono, Azad A. sam zorganizował zakup środków odurzających a ich przywóz do Jeleniej Góry zlecał swoim kompanom, których zwerbował do przestępczego procederu.

W bandzie Azada A. byli 37-latkowie ze stolicy Karkonoszy: Marek Z. i Krzysztof W., 25-letni mieszkaniec Kłodzka Dariusz P., Dariusz S., jeleniogórzanka Monika G. (24 lata) oraz 46-letni kowarzanin Leszek K.
Byli to znajomi z miejsca zamieszkania Azada A. lub osoby przebywające w lokalu należącym do żony przestępcy.

Grupa działała od marca do października ubiegłego roku w Jeleniej Górze oraz okolicach województwa dolnośląskiego. Azad A. zlecał swoim „żołnierzom” przywóz narkotyków z Krapkowic, Gogolina, okolic Nysy, Raciborza oraz Kłodzka znacznych ilości środków odurzających o łącznej wartości nie mniejszej niż 145 tysięcy złotych.

Członkom szajki zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Azada A., Marka Z. oraz Leszka K. pseudonim „Kwiatek” jeszcze podczas śledztwa tymczasowo aresztowano. Wobec pozostałych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policyjnego.

Poza Moniką G. i Markiem Z. wszyscy sprawcy mają bogatą przeszłość kryminalną. Teraz Azadowi A. grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Członkowie jego gangu za kratkami mogą spędzić od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~KRIPO 6-07-2007 14:00
a moze tak dali by mu z 10 lat i wysłali zeby se odsiedział tam u siebie w c...howie.Tam by mu pokazali że by mu się odechciało chandelku i żądzenia u nas.dlaczego tej czarnej mordy nie wywioza do sibie.ŚO
~diablica 6-07-2007 16:24
;–))))))))))
~kaska 7-07-2007 0:18
pajacu naucz sie pisac do kripo....
~do kripo 16-10-2009 19:28
kripo powiedz mu to w oczy kozaczku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group