Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5279
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Awaria wozu strażackiego w centrum miasta

Wtorek, 27 lutego 2018, 16:27
Aktualizacja: Środa, 28 lutego 2018, 8:23
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Awaria wozu strażackiego w centrum miasta
Fot. Paweł Guszała
W sieci sporą popularnością cieszy się krótki film dokumentujący przejazd wozu gaśniczego Państwowej Straży Pożarnej przez centrum Jeleniej Góry. Można na nim zobaczyć wolno poruszający się pojazd, z którego wydobywa się gęsty dym. Nie trzeba być mechanikiem, by domyślić się, że jest z nim coś nie tak.

W sobotę strażacy zostali wezwani do zdarzenia, które miało miejsce w Siedlęcinie. W drodze powrotnej wóz strażacki uległ awarii i dosłownie toczył się przez centrum miasta do remizy pozostawiając za sobą kłęby ciemnego dymu. Zwracał tym uwagę do tego stopnia, że ktoś postanowił nagrać jego przejazd i umieścił go w sieci. Filmik spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i był szeroko komentowany.

- Niestety nasz jelcz uległ w sobotę awarii. Najprawdopodobniej powodem był wtrysk paliwa. No i podczas powrotu z działań wszyscy widzieli co się z nim działo. – wyjaśnia st. asp. Krzysztof Zakrzewski, oficer Prasowy KM PSP w Jeleniej Górze. – Kierowca w trakcie jazdy nie był w stanie nic zrobić, starał się dojechać nim możliwie jak najbliżej jednostki - dodał.

Stary Jelcz w zbiorniku miał aż 4 tony wody. Felerny wóz jest najstarszy w Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Najstarszy, a przez to awaryjny.

- Samochód jest z 1997 roku. Ma na swoim koncie kilkanaście tysięcy akcji ratowniczo – gaśniczych, tak więc z racji wieku został uwzględniony do wymiany w ciągu dwóch lat – dodaje st. asp. K. Zakrzewski.

Do tego czasu strażacy muszą sobie jakoś radzić, co w przypadku ich profesji brzmi niepokojąco. W końcu każdego dnia podejmują akcje w celu ratowania zdrowia oraz życia ludzkiego. Niestety Państwowa Straż Pożarna nie jest w stanie sama sfinansować zakupu nowego wozu, w tym aspekcie jest uzależniona od pomocy Państwa lub lokalnych gmin. Koszt nowego ciężkiego pojazdu gaśniczego to ponad milion złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group