Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3221
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Awantura po sesji. Korupcja polityczna?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 marca 2016, 8:49
Aktualizacja: Wtorek, 29 marca 2016, 8:36
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której radni debatowali nad zaskarżeniem decyzji wojewody o uchyleniu uchwały o odmowie przyjęcia taryfy „Wodnika” zakończyła się awanturą wokół rozmów o utworzeniu koalicji pomiędzy służbami prezydenta a klubem SLD. Mecenas Kiliszkowski zapowiedział z mównicy złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa (korupcji).

Jeszcze podczas obrad temat domniemanych propozycji dla szefa klubu SLD pojawił się w wystąpieniach. - Czy to prawda, że klub SLD wprowadził dyscyplinę w głosowaniu przeciw projektowi uchwały ws. wniesienia skargi do WSA we Wrocławiu, w zamian za koalicję z prezydentem? - zapytał Rafał Szymański (PiS). - A co to pana obchodzi? – odpowiedział krótko szef klubu SLD Piotr Paczóski.

Po zamknięciu sesji przez przewodniczącego o głos poprosił Jan Kiliszkowski. Radca prawny, który wspierał grupę radnych walczących o zablokowanie podwyżki cen wody zapowiedział wniesienie do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze wniosku o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w zakresie podejrzenia popełnienia czynu korupcyjnego z art. 228 kk oraz 229 kk na podstawie okoliczności opisanych w artykule jednej z lokalnych gazet. Zdaniem mecenasa z publikacji wynika, że radnemu Piotrowi Paczóskiemu zaoferowano korzyść w postaci stanowiska zastępcy prezydenta miasta za przychylne głosowania. - Oferta taka stanowi korzyść majątkową i osobistą osobie pełniącej funkcję publiczną – przekonywał. W trakcie wystąpienia radcy prawnego głos zabrał wiceprezydent Jerzy Łużniak domagając się odebrania głosu mecenasowi Kiliszkowskiemu na sesji Rady Miasta. - Już jest po sesji – odpowiedział Leszek Wrotniewski. - Pan pomawia człowieka na tej sali – przestrzegał prawnika J. Łużniak.

Na sali zrobiło się gwarno, a mecenas Kiliszkowski dodał, że wystąpi do senatora Krzysztofa Mroza o to, aby ten wniósł do Prokuratora Generalnego o nadzór nad tym postępowaniem.

Chwilę później do mównicy podszedł Piotr Paczóski, który oświadczył, że nie czytał wspomnianego artykułu, a dziennikarze już wielokrotnie zgłaszali się do niego z pytaniem, czy będzie wiceprezydentem. - Za każdym razem odpowiadałem, że rozmowy pomiędzy klubami trwają – stwierdził szef klubu SLD. - Oświadczam – rozmowy pomiędzy naszym klubem a prezydentem trwały, trwają i trwać będą. Nigdy Józef Kusiak, Wojciech Chadży, Robert Obaz ani Piotr Paczóski nie zostali wymienieni z nazwiska jako potencjalni kandydaci na funkcję wiceprezydenta. Czekam na proces – dodał Piotr Paczóski.

O komentarz poprosiliśmy również prezydenta Marcina Zawiłę, który w połowie sesji wyszedł z sali i nie był świadkiem awantury. - Myślę, że jest to dość nieodpowiedzialne (po przeczytaniu artykułu) rzucanie hasłami o korupcję. Z przykrością muszę stwierdzić, że to, co pan przewodniczący wraz z mecenasem Kiliszkowskim chcieli osiągnąć wcześniej – nie osiągnęli. Mogli to zrobić w terminie prawem przewidzianym. Przez brak profesjonalizmu, próbę bardziej kręcenia, niż postawienia sprawy jasno – doprowadzili do sytuacji, że nadzór wojewody uznał za absurdalne oczekiwania rady, a teraz gdy chciano wprowadzić Radę Miasta w długotrwały proces sądowy – wywołało to jak sądzę złość i stąd ta zapowiedź na podstawie przesłanek tego, że pan mecenas był łaskawy przeczytać gazetę – stwierdził Marcin Zawiła.

- Nie będę odpowiadał na to twardymi zarzutami. Czytałem o wielu rzeczach w gazetach. Nie ciągnę sprawy zamieszkania pana Leszka Wrotniewskiego, czyli tego, gdzie on naprawdę mieszka – dodał prezydent informując, że próbując budować koalicję złożył propozycje klubom Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

- Jeżeli za próbę budowania koalicji podawalibyśmy kogokolwiek do prokuratora, to zaczynając od rządów od 25 lat po obecnie władające ugrupowanie polityczne […] nie ma to większego sensu – powiedział M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (72) Dodaj komentarz

~` 22-03-2016 9:05
Ludzie z PO i z PSL są czyści jak łzy dziewicy.
~j 22-03-2016 9:09
dla przypomnienia mec. Kiliszkowskiemu : Artykuł 234 k.k. stanowi: „Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
~ohyda 22-03-2016 9:13
arogancja SLD jest ohydna oni ludzi mają za nic i jeszcze dawać imza to tak wysokie stanowiska??? a podwyżka wody będize bardzo odczuwalna ludzie dopiero sie o tym przekonają a dla mnie jest to kompromitacja /zawily i tych radnych którzy dali mu sie........ skoalicjantować
~ab+ 22-03-2016 9:15
Ten bałagan może uratować tylko referendum odwoławcze wadzy.
~mieszk. 22-03-2016 9:16
dlaczego ten jastrzębski nie wyjaśni dlaczego woda np we Wrocławiu jest o połowę tańsza niż tutaj gdzie "schodzi"grawitacyjnie a tam trzeba ją pompować????może czas wywalić tego ...na zbity pysk i odchudzić przerośniętą administrację w Wodniku(pewnie poprzyjmowanych po znajomości)
~PiSdzielec 22-03-2016 9:18
A żona Ziobry (PiS) jak dostaje posadę państwową to komentują obłudnicy ,że "...musi gdzieś pracować...". AAaa....Jestem czerwony bo mnie ciśnienie skacze, mieszkam w czerwonej dolinie - zazwyczaj o zachodzie słońca tak czerwono i urodziłem się w 81ym roku pare miesięcy przed stanem wojennym - to też moja wina, albo Tuska ps. czerwone wino też lubię
~ 22-03-2016 9:19
odwołać tego jastrzębskiego i przerośniętą administrację w wodniku!!!
~jeż 22-03-2016 9:19
Ta cała awantura nie zmienia faktu, że będziemy płacili znacznie więcej za wodę i ścieki..
~love krove 22-03-2016 9:22
odwolac jastrzebskiego ale rzecznik niech zostanie!!!!!!
~jeżozwierz1 22-03-2016 9:25
Polityka to taka kobieta, która wianek niewinności wkłada na głowę pełną sprośnych myśli. Kłóćcie się panowie politycy - baczcie jeno, aby wianek ów nie zsunął się na szyję i zaczął dusić. Wyborcy wasi powinni w zasadzie spać spokojnie do następnych wyborów. Jest jednak mały szczegół - znowu coś obiecacie i być może dacie , a wyborcy chwycą haczyk z robalem i uwierzą ...
~do ,,,love 22-03-2016 9:47
Co Wy z tym rzecznikiem tak ciagle....ale o co chodzi????
~Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 22-03-2016 9:48
Czerwona zaraza robiłaby z nami co chciała,ale na szczęście mają nad sobą Wrocław.
~ 22-03-2016 9:51
Cisnąc ich to cwaniaki i dążą tylko do drenowania kasy z miasta prezydent to największy szkodnik, do tego jego frakcja w ratuszu plus sld
~ 22-03-2016 9:53
Teraz Zawiła chce współpracować z SLD czyli z tymi którzy na niego jechali jak mogli, ale że partia ta robi pod siebie to i Kusiaki i Obazy idą do niego po pieluchy.
~Gość 22-03-2016 9:56
Ca ły czas mówie że PO i PSL to skorumpowani złodzieje ale ich czas jest policzony i nastepne wybory to juz Awilec bedzie mocno sie preżył żeb je wygrać a te całe SLD to na wozie z gnojem pojedzie do rynsztoku tka jak z sejmu.
~rysiek w swetrze 22-03-2016 10:02
Widzę synek że na głowę tobie padło, jak powiadają kogo Bóg chce pokarać, temu rozum odbiera .@ 9:18
~PL 22-03-2016 10:05
Darmozjadom mówimy stanowczo NIE - banda kleszczy żyjąca na koszt podatnika
~ 22-03-2016 10:05
a KOD gdzie jest dlaczego nie broni obywateli Jeleniej Gory przed niedemokratyczną oplata za wode- skoro wojewoda dolnoslaski ma wladze nad wojewodztwem to wg mnie ceny za wode i smieci powinny byc rowne w calym wojewodztwie tak jak sa rowne ceny za metr kwadratowy mieszkan , a tu mamy kisz masz ceny kazdy sobie ustala wg potrzeby swojejgo wynagrodzenia - ceny sa ustalane przez ludzi to i ludzie moga je zmienic a te terminy zawite toi mozna sobie w dupe wsadzic
~j 22-03-2016 10:11
dla przypomnienia mec. Kiliszkowskiemu : Artykuł 234 k.k. stanowi: „Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
~oko 22-03-2016 10:22
pelo ,peselo,sldeo,nowoczesneo...............................jest ROK MILOSIERDZIA !NAROD POLSKI WYRAZIL SWOJA WOLE ...W WYBORACH
~do oko 22-03-2016 11:02
Mówisz o roku miłosierdzia katoliku, a wyzywasz ordynarnie ludzi. Do tego robisz ortografy! Jaki naród? 37% uprawnionych do głosowania! A co ten radca Mrozem teraz będzie straszył dookoła?
~ 22-03-2016 11:04
Oplata za smieci od dochodu, a nie od liczby mieszkańcow!!!!!!.Wszyscy pracują i
~Oburzony 22-03-2016 11:13
Co się czepiacie trzeba siebie i kolegów utrzymać nie macie przyjaciół? Nie chcecie im trochę pomóc? Każdy sobie musi pomagać trochę współczucia dla biednych prezesów i prezydentów. Oni też są ludźmi i pomagają przyjaciołom w potrzebie. A nie plucie. Miłuj bliźniego swego jak siebie samego. To są prawdziwi katolicy. A nie jakieś fałszywce co się opluwają. Trochę taktu.
~ 22-03-2016 11:18
Porozumienie pseudokoalicyjne między Prezydentem Miasta i klubem SLD? Plus kilkoma radnymi z klubu PO których szef miasta łyknął jakimiś płonnymi nadziejami i obietnicami? Przecież to wspaniała wiadomość jest. Może wreszcie jeleniogórzanie przejrzą na oczy i odpalą choć kilkoro z nich w następnych wyborach samorządowych:-) Wyjątkowo sympatycznej Pani R. dać przewodniczącą Rady Miejskiej, Panu P. o fizis indyka wiceprezydenta a dalej to już pójdzie. JG musi sięgnąć dna żeby się odbić
~nowość? 22-03-2016 11:34
Też mi nowina - czy ten pseudo-akwokacina przyleciał z Marsa? Przecież tak wygląda polityka od kuchni, gdzie on był przez ostatnie 25 lat , chyba na odwyku..
~wynik 22-03-2016 11:38
tego ,ze do władzy dorwały się karierowicze ,niedouki bezideowcy .A którzy to ,pooglądajcie ich życiorysy.
~mecenass 22-03-2016 11:39
Nowa władza centralna to chyba po całości powinna siedzieć - teraz to dopiero mamy korupcję polityczną - PO działała w białych rękawiczkach - ale PIS to już jest "jazda bez trzymanki" - pełne rozdawnictwo stanowisk - czy pan mecenas Kiliszkowski nie ma w domy telewizora...?
~zgred 22-03-2016 12:11
warto przyjrzeć sie wodnikowi od str.przekretów i komitywy
~ 22-03-2016 14:46
..."tak to ludzie trwonią lata, że nie są jak brat dla brata..." (Boy Żeleński)
~nowe wieści 22-03-2016 14:57
Władze Platformy na Dolnym Śląsku rozwiązane - w Jeleniej Górze komisarzem została posłanka Zofia Czernow, a co teraz zrobi Piotruś ? Wczoraj już chyba miał przeciek, że koniec jego kariery tej polityczne i tej na stanowisku prezesa - jak tu nie wierzyć słowom mecenasa? Wrotniewski słusznie apelował na radzie miasta co do niektórych radnych po nazwisku.
~ 22-03-2016 15:11
Obaz też przeciwko ludziom a tak zabiegał o głosy zapamiętać należy infamie sld oszukali ludzi zrobili dobrze wodnikowi bo sami kręcą lody.
~JELENIOGÓRZANIN 22-03-2016 15:20
Prokuratura , organy ścigania powinne się zając sprawą modernizacji stadionu przy ul. Złotniczej. Gdzie sie podziało 17 mil. złotych ?. Pierwszy etap 17 mil. i koniec , o drugim etapie cisza , podobno brak kasy. W Niecieczy za 10 mil. wybudowano piękny stadion z podgrzewana płytą , można jakość tego stadionu zobaczyć podczas relacji telewizyjnych. Na boisko boczne o sztucznej nawieszchni zabrakło kasy. Koszt budowy wyceniono na 6 mil. zł !! - SKANDAL.
~mieszkan1 22-03-2016 17:52
A niech radny Kroczak na osiedlu pomorskim się nie pokazuje obiecał wskrzecić rakownicę i co zrobił z tym tematem nic!!! a teraz jeszcze był przeciwko zaskarżeniu decyzji o podwyżce wody , trzeba takich radnych pamietać na co głosowali i co zrobili aby w następnej kadencji ich rozliczyć Panie Kroczak proszę nie pukać do drzwi naszych dom,ów i nie prosić o nasze głosy . Myślę że to także dotyczy innych radnych !
~antypisior 22-03-2016 18:01
Zdjęcia należy podpisać, who is who. Ne każdy zna wszystkie gęby decydujących o jego losach, a to byłoby przydatne w niektórych sytuacjach.
~znawca kaczej kupy 22-03-2016 18:22
Cala horda p...pów wyklina na SLD na przykład, jednocześnie dobrego słowa nie pozostawia dla poprzedniej władzy. Mi też ona niewiele dobrego, ale i złego też nie zrobiła. I tak po cichu nic nie mówiąc wychodzi, że tym ... się wydaje, że tylko Kaczorband* jest jedynym dobrem nadchodzącym. Jeśli już ten gnój jaki wytworzyli przez zaledwie cztery miesiące niczego wam ciecie nie mówi, powinniście pooddawać dowody i paszporty, oraz złożyć wniosek o przyznanie tymczasowej karty pobytu dla imigrantów z epoki kamienia łupanego i ... nieskrobanego. Nie wiem kto tam będzie nowym prezesem, ale nie największy to mój problem. PS.* Kaczorband nie oznacza Kaczej orkiestry, a Kaczą bandę.
~AD966 22-03-2016 18:24
O takto mi się podoba ijeszcze czy był u spowiedzi i zadość uczynił za grzechy.
~fan sekty pis 22-03-2016 18:31
ale ten pisuar się rozbestwia. poczuli wiatr w żaglach to cwaniakują jak jakieś żuliki pod budką z piwem. już niedługo.
~ 22-03-2016 20:33
Wszystkich porządnych Ob. Miasta Jelenia Góra zabrac z tych terenów dość szybko a resztę sitwy PZPR-PO ZSL-PSL-sprzedawczyków ( macie Cioska ,Szmajdzińskiego i innych) i zdrajców zalac tę dolię szklanną wodą.
~wydojony przez sądy na usług 22-03-2016 20:58
A co z wykonaniem wyroków woj . sądu administracyjnego przez prezydenta miasta? Nie trudźcie się będą następne prokuratorskie, porządek musi być w normalnym kraju. Wesołego jajeczka i alleluja, alleluja ,bo Zawiła dostał zaćmienia mózgu w swej mądrości władzy. Koniecznie koniec świata , uwaga, uwaga sprawiedliwość nadchodzi ,będzie bardzo dobrze bo spokojnie.
~ 22-03-2016 21:03
W obronie praw wodnika stanęła trzoda chlewna sld i reszta sitwy
~ycvu 22-03-2016 21:20
Jak cos nie pomysli pis to strasza prokurstura zemsta tylko za cos co sami ...od kiedy to rozmowy w sprawie kooalicji sa przestepstwem? To tak jakby w 2007 roku leper czy giertych nie mogl byc w rzadzie
~ 22-03-2016 21:33
A co mnie to g0wno obchodzi ? Proponuję wysłać mienionych wyżej w artykule na leczenie psychiatryczne i to wszystkich bez wyjątku, chociaż intuicja podpowiada, że tych z prawej to tak na dwa leczenia razy więcej.
~ 22-03-2016 21:39
PiS niech się odwoła do Torunia, mącą jak ich guru !
~Obserwer 22-03-2016 22:03
Ale takie zjawisko można zaobserwować od dawna . Jelenia Góra to przechowalnia wszelkich nieudaczników nie mamy szczęścia do radnych , Nie mamy dróg a te co zrobiono za pomocą koła rolniczego to jakaś porażka nikt nie potrafi powiedzieć koniec z tym i wypieprzyć taka firmę na zbitą mordę, Wszystko co w Jeleniej zrobiono w ciągu ostatnich 15 lat to droga przez mękę albo sknocone albo trwające wieczność nie dokończone lub źle zaplanowane inwestycje .i tak w koło jak wyrostek robaczkowy , nie dziwne ze nas tak traktują .
~Obserwer 22-03-2016 22:09
Pan Paczuski może niech najpierw zrobi porządek z budową która jest i niedokończona straszy Na ulicy Matejki . Czy zostanie Wice Prezydentem będzie miało wpływ na dokończenie budowy . Nie wypada by TAKI PAN miał taki bunkier w centrum miasta .
~aniolek 22-03-2016 22:26
to wszystko to jest do dupy wole ogladac kiepskich
~prostytutka 22-03-2016 22:42
tu wcale nie chodzi o dobro ludzi.Tylko o to kto bedzie mial lepszy stolek i czerpal z niego duza kase.Tak jak kusiak dlaczego naprzyklad ktos biedny ale zdolny nie dostal posady w muzeum .tylko ten ktory juz sie w zyciu dobrze oblowil .Tak jak wiekszosc na posadkach a gdzie ci biedni co z nimi
~pani lekkich obyczajow 22-03-2016 22:47
walka jes o smiecie walka o wode abrak walki o mieszkania.Moze zamiast tych pustych galeri to urzad miasta i ta cala elita zrobila by z tych galerii hotel dla biedoty i bezdomnych.bylo by to z pozytkiem.
~gej 22-03-2016 22:54
a tak apropo to mec.kiliszkowski ma telewizor czarno bialy.Ale mu prad wylaczyli gdyz ma male pobory i nie stac go na zrealizowanie rachunkow .Biedni gora szlachta dolem.
~galerianki 22-03-2016 22:59
po co wy wszyscy tak ujadacie z ta woda przeciez z brudu nikt nie umarl.ja uwazam ze ci..a powinna pachniec ci..a a ptaszek ptaszkiem.wtedy jest cudownie.
~Gość portalu 23-03-2016 0:16
Jak na to patrzę, to największe jaja w tym cyrku ma Pan Wrotniewski. Chociaż walczy z tymi układami i "przeżartym ustojstwem". Ale co on sam zdziała. Głowa uniesiona Panie Leszku, proszę się nie poddawać.
~ciepliki 23-03-2016 0:24
jesteśmy dumni z Radnej z Cieplic pani Alicji szklarskiej .jest za ludzmi a nie za tanią popularnoscia i zawsze możnasię jej poradzić bo ma dla wszystkich czas
~ 23-03-2016 1:33
Nie żebym miał coś przeciwko biednym, ale zwykło się mówić "biednyś boś głupi, głupi boś biedny". Chodzi o to, że tak piszecie o tych biednych, a na palcach można takich policzyć co gotowi są podjąć jakiekolwiek prace. Sporo z tych "biednych" to po prostu ludzie, którzy nie mają zamiaru nic zmienić, wolą nic nie robić i brać socjal. Problem tych ludzi jest taki, że dawanie im pieniędzy nie rozwiąże sprawy. Jeśli chce się im pomóc należy im odciąć socjal żeby w końcu ruszyli 4-literki do roboty. Ciekawostką jest to, że w ogóle nie mówi się głośno jak to wygląda liczbowo, ale mówimy o realiach, a nie o statystyce. Ilu tak naprawdę zgłasza gotowość do podjęcia pracy ? Ilu pracuje na czarno i ciągnie socjala, no i szczyt sku....twa pobieranie socjala kiedy i tak pracuje w np. Niemczech.
~sajmon 23-03-2016 5:53
Korupcja była, jest i będzie częścią polityki władzy :) Kto twierdzi że korupcji nie ma jest skończonym idiotą albo sam czerpie korzyści. Ale politycy mają to w dupie patrzą tylko żeby się nachapać i dochrapać dobrej posadki :) " Ja ci to Ty mi tamto " i tak to działa :)
~wydojony 23-03-2016 7:01
Biedny to bardzo mądry człowiek, nie płaci podatków tak jak ogół co daje się łupić na każdym kroku. Powinni jeszcze wprowadzić podatek od pojemności płuc Podatek VAT od paliwa, chleba prądu, wody ,energii i to. Płacimy haracz za co i komu? POMYŚLCIE W PRL takich wysokich cen i podatków nie było! Niebawem ta biedota sama zarządzi tym miastem. Oj tak!
~ab+ 23-03-2016 7:20
Ano bierzemy przykład z Romów/c...nów/ ,nie sieją nie orzą państwo da jak nieda to lament .
~boy 23-03-2016 8:20
Brawo p. Szklarska, p. Ładziński, p. Wrotniewski i p. Wilk. Podobała mi się również wypowiedź p. MIedzińskiego na temat wtrącania się prezesa Wodnika w prace Rady. A nie mogę patrzeć na p. Sikorę. Kto go wybrał? Jego maniera mówienia delikatnie mówiąc mnie denerwuje.
~Śmieszni radni 23-03-2016 10:45
Zamiejscowy radny Wrotniewski, stojąca często niezdrowo okrakiem między PO a PiS radna Szklarska, mało znany Wilk nie mówiąc o dziwacznych zachowaniach radnego Ładzińskiego, zlekceważyli sobie terminy dotyczące składania odwołania do wojewody, wcześniej olali możliwość wprowadzenia programu oszczędnościowego w Wodniku. W związku z tym teatralne grożenie donosem do prokuratory prezydentowi przez niejakiego Kiliszkowskiego ma charakter komiczny. Wszystko jest pod niedouczoną publiczkę.
~gochah 23-03-2016 11:00
No ale co z tą wodą, bo nie wyjaśniono?
~gluś 23-03-2016 11:10
zamiast walczyć do "upadłego" o przegraną, w dużej mierze z winy samych radnych, sprawę to może warto szanowni radni zastanowić się jaki wprowadzić system dopłat do wody i zwolnień, by ulżyć mieszkańcom
~Znajomy2 23-03-2016 13:51
Jaki Wilk? Czy ktoś powie?
~ 23-03-2016 14:18
Ot, znajomość Rady i Radnych:-) Jaki Wilk?????????
~ 23-03-2016 19:55
Ten z " Cerwonego Kaptura "
~Dzidek bez swetra 23-03-2016 20:27
Czyli reasumując, na podstawie większości zawartych tu opinii i wpisów, należy stwierdzić, że "Czerwona Dolina" ma się super. I tylko jeleniogórskie społeczeństwo ciągle kopane jest w du.ę. I jakoś nieporadnie (i nie bez własnej winy) nie może się z tą "czerwono-lewacką" hołotą rozstać.
~ 23-04-2016 12:12
o co ta awantura, ŚWINIA SIĘ NIE MYJE I ŻYJE , raz w tygodniu ( sobota) przysłowiowa kąpiel i starczy,oczywiście w jednej wodzie cała rodzina a wodą po kąpieli będziemy spus...ć nasze kupy w kiblu
~keram50 19-05-2016 13:14
00:24 2016-05-19 JELENIA GORO TO TAKIE PROSTE Jan Pawel II pozostawil nam testament: NIE LEKAJCIE SIE. Nie mial tu na mysli ani piekla ani szatana bo poprostu ich nie ma. Testament ten kierowal nie do chrzescian czy rzymsko katolikow, a do wszystkich ludzi o czystych sercach,umyslach i dloniach. TO TAKIE PROSTE Nie lekajcie sie: wladzy,administracji,policji,sadow,prokoratorow,komornikow,itp...,duszpasterzy jakiej kolwiek wiary czy wyznania [zaden z nich nie ma klucza do raju],prawa ktore narusza wasza godnosc i czlowieczenstwo - ono nie obowiazywalo "wczoraj" i ne musi obwiazywac "jutro" TO TAKIE PROSTE Wszyscy oni podjeli sie sluzby z wlasnej woli i stali sie n
~keram50 19-05-2016 13:18
Wszyscy oni podjeli sie sluzby z wlasnej woli i stali sie naszymi sluzacymi,nie panami ani wlascicielami. Sluzbe jaka przyjeli i prawo jakie ustanwjaja ma sluzyc nam,a nie reprezentowac ich interesy i potrzeby. Pelnienie sluzby to nie biznes i osiaganie ponad przecietnych dochodow,a poswiecenie i wyrzeczenie. TO TAKIE PROSTE Skoro tak nie jest, to znaczy,ze czas na naprawe i zmiany TO TAKIE PROSTE Nie tylko chrzescianie wiedza,ze"ryba"psuje sie od glowy a najzdrowszy ma ogon. Naprawe trzeba zaczac od "glowy"-czyli ratusza- bez wzgledy na to kto w nim jest,jakie zajmmuje stanowisko[miejsce],jaka reprezentuje partie polityczna,organizacje,jakiej jest wiary i wyznania,pochodzenia[polak rodowity,implant zydowski,sowiecki, inny] Po co? zeby u
~keram50 19-05-2016 13:21
Po co? zeby uratowac to co najzdrowsze "ogon"-czyli wykluczonych spolecznie-,chorych psychicznie,fizycznie,uzaleznionych czynnie,biernie, ubogich,bezdomnych z"wyboru"czy bez wyboru,samotnych starcow,innych. TO TAKIE PROSTE Kto to zrobi:srodek "ryby"do polowy nadpsuty, od polowy nie,na poczatku ta dolna czesc-ludze: dobrej woli,o otwartych sercach,wolnych umyslach,niezalezni ekonomicznie ale nasyceni,dla ktorych bogacenie sie nie jest celem ani droga,dzialajacy w fundacjach i stowarzyszeniach, niezalezni dziennikarze i reporterzy ,wolontariusze i inni ktorym niekoniecznie podba sie,ze jest jak jest. Po pierwszych zbiora
~keram50 19-05-2016 13:23
Po pierwszych zbiorach[widocznych zmianach]zacznie dolaczac gorna czesc,powoli ale systematycznie. Dlaczego;-bo zobaczy,ze gra jest w otwarte karty,a znaczona talia poprostu grac sie nie da. TO TAKIE PROSTE Jak to zrobic:-inwigilacja,dzis powszechna-[monitoring,podsluch elektroniczny,cenzura i szpiegostwo internetowe, itp,konfidenctwo na samym koncu bo najdrozsze i najmniej skuteczne],nie lubiana przez spoleczenstwo bo bardziej zabierajaca prywatnosc niz chroniaca utaplana "wladze" Trudno tego nie zmienimy,bo i po co, wiekszosc z nas ma czyste rece,a pozostali przynajmniej czysciejsze. Kij ma dwa konce. Nasi "wybrancy"inwgiluja nas,my inwigilujmy ich,a poniewaz naszym celem nie jest bogactwo tylko ochrona ubostwa potrzebujemy o wiele mniej srodkow:r
~keram50 19-05-2016 13:26
mniej srodkow:rejestratory dzwieku i obrazu w kazdym pomieszczeniu ["glowy"i" kregow szyjnych"ratusz ,um i po kolej wszedzie tam gdzie obowiazuje prawo lokalne] w ktorym zapadaja decyzje o losie miasta i kazdego mieszkanca,oraz swobodny dostep do zarejestrowanych materialow niezaleznych spolecznych obserwatorow z mozliwoscia upubliczniania fragmentow mogacych zainteresowac mieszkancow i poddania ich opinii. Nasi reprezentanci:prezydent,rada miejska i podlegle im urzedy przeprowadza instalacje tych urzadzen na nasz wniosek,prosbe i rzadanie na koszt miasta.Wydatek na to przedsiewziecie bedzie niewielki[lesnictwo stac na monitorwanie drzew w lesie]. Zwroci sie szybko, bo jakosc podejmowanych decyzji [choc czesc bedzie podejmowana za tymi pomieszczeniami ,ale finalizowana w nich]ulegnie znac
~keram50 19-05-2016 13:28
znacznej poprawie,co szybko zaowocuje wymiernymi korzysciami. Dlugoterminowy zysk to:gdy praca wladzy stanie sie jawna a mozliwosc korupcji ograniczona do minimum,ludzie upatrujacy w sprawowaniu jej cos innego niz sluzbe,przestana ubiegac sie o wladze. Gdy wszystko stanie sie jawne prezydent,radni oraz urzednicy miejscy nie beda musieli kreowac swojego wizerunku i siac taniej propagandy wydajac na to pieniadze "wlasne"i/lub publiczne. Na poczatku trafimy napewno na opor, ale szybko zrozumieja,ze jest to nie tylko,dla naszego dobra ,ale rowniez ich i ze innej drogi nie ma. Socjalizmu starczylo na okolo 50 lat,a takiej demokracji jaka nam zaproponowali wzamian 25lat wystarczy, az natto. TO TAKIE PROSTE JEST TEZ PLAN AWARYJNY:NIC NIE ROBIC I CZEKAC NA "S
~keram50 19-05-2016 13:31
NIC NIE ROBIC I CZEKAC NA "SAD OSTATECZNY" TO TAKIE PROSTE keram50 e-mail: keram50@interia.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group