Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7713
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Audiencja III..." Będzie dużo śmiechu i refleksji

Piątek, 20 listopada 2015, 13:20
Aktualizacja: Sobota, 21 listopada 2015, 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Audiencja III...
Fot. Przemek Kaczałko
„Audiencja III czyli Raj Eskimosów” to kolejna propozycja Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, a zarazem sentymentalny powrót artystów do Jeleniej Góry. W sztuce Bogusława Schaeffera, w reżyserii Wojciecha Ziemiańskiego, zagrają Renata Pałys i Maciej Tomaszewski – aktorzy, którzy swoje debiuty mieli na deskach „Norwida”.

- Pierwsza moja praca po szkole teatralnej była właśnie tutaj, w teatrze w Jeleniej Górze – powiedziała Renata Pałys wspominając swój debiut sprzed 35 lat. - Co prawda tylko jeden sezon, ale był to bardzo ważny dla mnie czas i bardzo chciałam tu wrócić. Pan dyrektor Piotr Jędrzejas umożliwił mi taki powrót sentymentalny – dodała założycielka Fundacji „Wreszcie”, współorganizatora przedstawienia. - Warto zobaczyć ten spektakl, żeby oderwać się od szarej codzienności, pośmiać się, nabrać dystansu do siebie, do życia i spędzić czarujący, uroczy, komediowy wieczór – zachęcała do obejrzenia sztuki.

- Byłem chłopięciem, kiedy dostałem wspaniały list od pani dyrektor Aliny Obidniak i pani profesor Mieczysławy Walczak, które zaprosiły mnie tutaj – młodego chłopca po maturze – ażebym został adeptem. Skorzystałem z tej okazji, nie wiedząc jaki świat się przede mną otwiera i do dzisiaj pamiętam to jako jeden z najpiękniejszych roków mojego życia – wspominał swój pobyt w „Norwidzie” Maciej Tomaszewski.

- Będąc w szkole teatralnej byłem zafascynowany twórczością Schaeffera. Moim wykładowcą był Jan Peszek, który zaprosił nas na jeden z utworów Bogusława Schaeffera i to naprawdę było dla mnie fantastyczne przeżycie – argumentował wybór autora reżyser Wojciech Ziemiański. - Kiedy w nasze ręce trafił tekst „Audiencja III...” to postanowiliśmy z moją koleżanką Ewą Sobiech – kiedy byliśmy aktorami tego teatru – zrobić go tutaj. Zaprezentowaliśmy go pani dyrektor Alinie Obidniak, która wzięła go do repertuaru. Od tamtego czasu powracam do twórczości B. Schaeffera – dodał reżyser, którego drugim miejscem pracy aktorskiej był jeleniogórski teatr.

Renata Pałys (ur.1956), absolwentka wrocławskiej PWST, wydz. lalkarski (1980). Aktorka teatralna i filmowa. Debiutowała w 1980 r. na scenie Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Ponadto związana z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, Wrocławskim Teatrem Pantomimy i OTO ”Kalambur” we Wrocławiu. Grała gościnnie na scenach Legnicy, Wałbrzycha oraz innych teatrów wrocławskich.

Maciej Tomaszewski (ur.1961), absolwent wrocławskiej PWST, wydz. aktorski (1985). Aktor teatralny i filmowy. Debiutował w 1980 r. na scenie Teatru C.K. Norwida. Od 1985 r. związany z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu. Grał gościnnie na scenach Legnicy, Szczecina i Warszawy oraz innych teatrów wrocławskich. W 1987 otrzymał Nagrodę Artystyczną Młodych im. Wyspiańskiego. Czterokrotny laureat „Złotej Iglicy”. Ma na swoim koncie wiele nagród festiwalowych.

Wojciech Ziemiański (ur. 1953), absolwent wrocławskiej PWST, wydz. lalkarski (1977). Aktor teatralny i filmowy, reżyser. Debiutował w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Związany z Teatrem Dramatycznym w Opolu i Jeleniej Górze. Od 1988 r. etatowy aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu. Gościnnie grał w Poznaniu oraz w innych teatrach wrocławskich, a także w Teatrze Telewizji.

Premiera spektaklu odbędzie się już dzisiaj (20.11) na Scenie Studyjnej Teatru C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Początek o godz. 19:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group