Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 6258
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Atrakcyjniej i bezpieczniej na placach zabaw

Wtorek, 19 kwietnia 2016, 8:12
Aktualizacja: 8:15
Autor: UM (komunikat)
Jelenia Góra: Atrakcyjniej i bezpieczniej na placach zabaw
Fot. Archiwum
Jeleniogórskie place zabaw zyskają nowe urządzenia. W budżecie miasta przewidziano na te rok 60.000 zł na doposażenie tych miejsc, ale w rzeczywistości wartość instalowanych zabawek będzie dużo większa.

Najwięcej zyska plac w parku na Wzgórzu Kościuszki, bowiem po kontroli standardów istniejących tam urządzeń oceniono, iż nastąpił na tyle znaczący stopień zużycia niektórych z nich, że będzie tam instalowana nowy „zamek” z trzema wieżami, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, itp.

Na placu przy ul. K. Trzcińskiego stanie huśtawka dla dzieci poruszających się na wózku. Jest to kosztowna instalacja, niemniej potrzebna w osiedlu, gdzie mieszka relatywnie dużo dzieci mających problemy z przemieszczaniem się, doposażone zostaną place przy ul. Dembowskiego i Kościuszki.

Z kolei firma „Castorama” złożyła Prezydentowi Miasta deklarację, iż wyposaży w zabawki przygotowywany do takiej instalacji plac przy ul. Wyczółkowskiego. Ta ostatnia inwestycja nie obciąży jeleniogórskiego budżetu. Nie jest ona zresztą jedyna, finansowana z pieniędzy firm inwestujących w Jeleniej Górze. Podobny prezent zadeklarował „Leroy Marylin”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group