Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Asy przestworzy nad Kotliną

Środa, 29 sierpnia 2007, 0:00
Autor: KED
Kotlina Jeleniogórska: Asy przestworzy nad Kotliną
Fot. Dariusz Gudowski
Zmagania najlepszych pilotów precyzyjnych

Na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego rozpoczęły się 50. Jubileuszowe Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski połączone z 36 Samolotowymi Nawigacyjnymi Mistrzostwami Polski Juniorów oraz Finałem 8 Samolotowego Nawigacyjnego Pucharu Polski.

Na starcie imprezy, która potrwa do niedzieli stanęło 28 lotników, w tym 9 juniorów (w wieku do 25 lat). Wśród nich są Mistrzowie Europy i Świata: Krzysztof i Wacław Wieczorkowie, Krzysztof Skrętowicz, Janusz Darocha, Zbigniew Chrząszcz. Tytułów wywalczonych przed rokiem bronią J. Darocha wśród seniorów i Michał Batler w gronie juniorów. Piloci latają na samolotach Cesna 150 i 152 oraz 3xtreme, zaś trasy na których rywalizują są wytyczone na obszarze pomiędzy Lubaniem, Jelenią Górą i Legnicą.

Od środy do piątku potrwają próby planowania lotu, nawigacyjna i obserwacji specjalnej. Najbardziej widowiskową i dostępna dla widzów próbą będzie zaplanowana na sobotę od godz. 10 do 14.00 próba lądowania, która odbędzie się na lotnisku Aeroklubu . Tytuł mistrza Polski zdobędzie ten z pilotów, który po podsumowaniu trwającej cztery dni rywalizacji będzie miał najmniej punktów karnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
228
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group