Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2842
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Artystyczne pasowanie pierwszaków w „Dwójce”

Sobota, 8 października 2016, 8:47
Aktualizacja: Niedziela, 9 października 2016, 8:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Artystyczne pasowanie pierwszaków w „Dwójce”
Fot. Przemek Kaczałko
W piątkowy poranek (7.10) najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze pokazali, jak wiele zdołali się nauczyć przez pierwszy miesiąc pod okiem nauczycieli i z pomocą rodziców, którzy z dumą i radością obserwowali poczynania swoich pociech.

W nowym roku szkolnym edukację w „Dwójce” rozpoczęły dwie klasy pierwsze – w sumie 46 osób. Uroczystość obfitowała w występy artystyczne z udziałem chóru, a także indywidualne, taneczne oraz instrumentalne.

Ale SP 2 to nie tylko muzyka i taniec. - Bardzo dużą rolę w naszej szkole odgrywa sport i kształcenie sportowe. Od kilku lat zajmujemy drugie miejsce w mieście w rywalizacji sportowej, więc szale się wyrównały – kładziemy duży nacisk na stronę artystyczną i sportową – powiedziała Beata Kozyra, dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 2.

W pasowaniu pomagał dyrektorce oraz jej zastępczyni, wiceprezydent Piotr Paczóski, który zapracował na przychylność maluchów wyjątkowo luźnym podejściem. Chłopcy przybijali zastępcy prezydenta „piątkę”, a dziewczynki „żółwika”.

W „Dwójce” od kilku lat obowiązuje tradycja mająca na celu pomoc nowym członkom społeczności szkolnej. - Szóstoklasista otrzymuje swojego podopiecznego – ucznia klasy pierwszej, którego wspiera w trudnych momentach, którym się opiekuje, oprowadza po szkole, przekazuje ciekawostki z życia szkoły. Z takiego miłego obowiązku zradzają się przyjaźnie, które trwają – mówiła Beata Kozyra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group