Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6384
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ars poetica z Ewą Pelzer w ODK

Czwartek, 31 marca 2016, 8:15
Aktualizacja: 8:17
Autor: Manu
Jelenia Góra: Ars poetica z Ewą Pelzer w ODK
Fot. ODK
W poniedziałek (4.04) o godz. 17.00 w kawiarni MUZA Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu (przy ul. K. Komedy–Trzcińskiego 12), w ramach cyklu “ars poetica”, będzie miało miejsce kolejne spotkanie z twórczością poetycką Ewy Pelzer pt. “Radość istnienia”. Wstęp wolny.

Ewa Pelzer należy do Stowarzyszenia “W Cieniu Lipy Czarnoleskiej". Jest autorką opowiadań i tomików poezji. “Radość istnienia” to już szósty tomik poetycki. Wcześniejsze pięć to: “Jesień kobiety”, “Na moment...”, “Z mgły do jasności”, “Złotą proporcję” i “Nie wszystko rozumiem”.

- W swoich utworach prozatorskich Ewa Pelzer daje wyraz głębokiej empatii wobec drugiego człowieka, natomiast w poezji daje się uwieść zabawie i próbuje gry z czytelnikiem. Tak było w haiku, cinquain, czy w “fibach” - wierszach opartych na teorii matematycznej i filozofii Fibonacciego, później wydanych w tomiku pt. “Złota proporcja”. Nie inaczej jest i obecnie, a impulsem do powstania wierszy były tytuły książek innych autorów z jej ogromnej biblioteki – informują organizatorzy spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group