Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5471
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszty za rozbój i kradzież

Sobota, 12 października 2019, 11:26
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 października 2019, 6:57
Autor: WAC
Region: Areszty za rozbój i kradzież
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała w ostatnim czasie dwa skuteczne wnioski do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawców różnych przestępstw, do jakich dochodziło na terenie powiatu lubańskiego.

Pierwszy z wniosków dotyczył Marka K., który 2 października w Henrykowie Lubańskim zaatakował i pobił do nieprzytomności innego mężczyznę uderzając go w głowę oraz kopiąc po ciele. Następnie napastnik zabrał pokrzywdzonemu około 40 złotych, telefon komórkowy i inne przedmioty. Pobity odniósł liczne obrażenia twarzy i głowy.

Sprawcę zatrzymano i doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonego – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Dodatkowo ustalono, że 36-latek był wcześniej wielokrotnie karany, w tym za włamania. Będzie zatem odpowiadał w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Drugi wniosek jest pokłosiem kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów w Leśnej. Sprawca ukrył w plecaku towary o wartości niespełna 50 zł i próbował wyjść. Ekspedientki wraz z jednym z klientów podjęły próbę zatrzymania mężczyzny. Wówczas ten skierował w ich stronę strumień gazu pieprzowego celując w okolice twarzy i próbował uciec. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Dodatkowo Sławomir D. posiadał dowód osobisty należący do innej osoby.

Po doprowadzeniu do prokuratury usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i używania cudzego dokumentu. Mężczyzna przyznał się do dokonania kradzieży. 39-latek następne trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
15%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group