• Sobota, 29 lutego 2020
  • Godz. 12:45
  • Imieniny: Dobroniego, Lutosława, Romana
  • Czytających: 6676
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Areszty za rozbój i kradzież

Wiadomości: Region
Sobota, 12 października 2019, 11:26
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 października 2019, 6:57
Autor: WAC
Fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała w ostatnim czasie dwa skuteczne wnioski do sądu o tymczasowe aresztowanie sprawców różnych przestępstw, do jakich dochodziło na terenie powiatu lubańskiego.

Pierwszy z wniosków dotyczył Marka K., który 2 października w Henrykowie Lubańskim zaatakował i pobił do nieprzytomności innego mężczyznę uderzając go w głowę oraz kopiąc po ciele. Następnie napastnik zabrał pokrzywdzonemu około 40 złotych, telefon komórkowy i inne przedmioty. Pobity odniósł liczne obrażenia twarzy i głowy.

Sprawcę zatrzymano i doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonego – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Dodatkowo ustalono, że 36-latek był wcześniej wielokrotnie karany, w tym za włamania. Będzie zatem odpowiadał w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Drugi wniosek jest pokłosiem kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów w Leśnej. Sprawca ukrył w plecaku towary o wartości niespełna 50 zł i próbował wyjść. Ekspedientki wraz z jednym z klientów podjęły próbę zatrzymania mężczyzny. Wówczas ten skierował w ich stronę strumień gazu pieprzowego celując w okolice twarzy i próbował uciec. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Dodatkowo Sławomir D. posiadał dowód osobisty należący do innej osoby.

Po doprowadzeniu do prokuratury usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i używania cudzego dokumentu. Mężczyzna przyznał się do dokonania kradzieży. 39-latek następne trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
15%
Złości
3
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Paskuda 12-10-2019 18:30
Ten pierwszy to obrazkowy przyklad czlowieka jaskiniowego.
~zwykla_baba 12-10-2019 18:52
Pozbawienie wolności czyli więzienie🤦🏻‍♂️ Jestem zaaaaa resocjalizacją w kamieniołomach lub terenowych robotach porządkowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group