Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 8457
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Areszt za zabójstwo

Wtorek, 10 marca 2020, 12:05
Aktualizacja: Środa, 11 marca 2020, 7:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Areszt za zabójstwo
Fot. archiwum
Sąd Rejonowy w Zgorzelcu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze tymczasowo aresztował podejrzanego o dokonanie zabójstwa, do którego doszło tydzień wcześniej w okolicy Zgorzelca.

Na terenie kompleksu leśnego w okolicy Zgorzelca 1 marca znaleziono częściowo spalone zwłoki mężczyzny. Przeprowadzone na miejscu z udziałem prokuratora oraz funkcjonariuszy policji oględziny, a także późniejsza sekcja zwłok wykazały, że pokrzywdzony został postrzelony w głowę. Podjęte przez policję oraz prokuraturę intensywne czynności doprowadziły do ustalenia tożsamości i zatrzymania dwóch podejrzanych. Przesłuchiwano świadków, przeprowadzono wizje lokalne, oględziny i inne dowody.

Ustalono między innymi, że do zbrodni doszło w nocy z 29 lutego na 1 marca na terenie Zgorzelca. Wówczas Dariusz O. oddał w kierunku Grzegorza C. strzał z broni palnej trafiając go w głowę. Następnie razem z Oliwerem K. przetransportował jego ciało w odosobnione miejsce, gdzie zostało podpalone.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Dariuszowi O. przedstawiono zarzuty zabójstwa, nielegalnego posiadania broni palnej oraz amunicji, a także posiadania treści pedofilskich, wobec ich ujawnienia w jego telefonie - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Ponadto zatrzymano Oliwera K., któremu przedstawiono zarzut pomocy sprawcy zabójstwa w uniknięciu odpowiedzialności za popełnione przestępstwo, między innymi poprzez zacieranie śladów, a także znieważenie zwłok.

Po przesłuchaniu podejrzanych skierowano do Sądu Rejonowego w Zgorzelcu skuteczne wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Podejrzani to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego w wieku 34 i 21 lat.

Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Oliwerowi K. grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

6
26%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
26%
Złości
11
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
325
Tak, często
12%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
4%
Nie, bo mam samochód
30%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, pośmiecili i pojechali
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group