Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14912
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Areszt za kradzież rozbójniczą

Czwartek, 6 września 2018, 7:18
Aktualizacja: Piątek, 7 września 2018, 7:19
Autor: WAC
Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze, na wniosek tamtejszej Prokuratury Rejonowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec Dmytro P., podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Pokrzywdzonym był pracownik jednej z kamiennogórskich hurtowni budowlanych.

Do zdarzenia doszło 1 września w Kamiennej Górze. Tego dnia w jednej z tamtejszych hurtowni materiałów budowlanych pojawiło się dwóch obywateli Ukrainy. Jeden z nich wykorzystując nieuwagę pracowników dokonał kradzieży 2500 złotych z kasy sklepu. Kiedy sprzedawca zorientował się, że doszło do przestępstwa próbował zatrzymać sprawcę. Wówczas do mężczyzn dobiegł Dmytro P. i doszło do szarpaniny, w trakcie której Ukrainiec użył wobec pracownika hurtowni gazu. Po wyswobodzeniu kolegi obaj mężczyźni próbowali uciec z budynku hurtowni. W wyniku podjętego za nimi pościgu przez innego pracownika oraz klientów sklepu zdołano ująć Dmytro P.

- Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze Dmytro P. usłyszał zarzut popełnienia kradzieży rozbójniczej, polegającej na tym, że działając wspólnie i w porozumieniu z inną ustaloną osobą, zastosował wobec pracownika sklepu przemoc w postaci szarpania oraz użył gazu, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat.

Wobec grożącej podejrzanemu surowej kary, a także z uwagi na obawę, że może on w bezprawny sposób utrudniać postępowanie poprzez ukrycie się lub matactwo, Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu dwóch innych obywateli Ukrainy, w tym mężczyzny, który dokonał ukradł pieniądze.

Twoja reakcja na artykuł?

6
30%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
11
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
947
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group