Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6775
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Areszt za gwałty i udzielanie narkotyków

Poniedziałek, 8 stycznia 2018, 14:52
Aktualizacja: Wtorek, 9 stycznia 2018, 6:28
Autor: T.Cz.
Jelenia Góra: Areszt za gwałty i udzielanie narkotyków
Fot. Użyczone
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze nadzoruje śledztwo przeciwko Grzegorzowi Ł., podejrzanemu o dokonanie pięciu przestępstw, w tym zgwałcenia i odpłatnego udzielania substancji psychotropowych osobom małoletnim.

- Grzegorzowi Ł. zarzucono między innymi dwa przestępstwa zgwałcenia małoletniej. Do ich popełnienia doszło w lutym 2016 roku oraz w listopadzie 2017 roku w Jeleniej Górze. Ponadto, podejrzanemu postawiono dwa zarzuty dotyczące odpłatnego i nieodpłatnego udzielania innym osobom – w tym nieletnim - substancji psychotropowych i środków odurzających – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

4 stycznia 2018 roku doszło do zatrzymania Grzegorza Ł. Wówczas miał przy sobie amfetaminę. Podejrzany dopuścił się zarzuconych mu czynów będąc uprzednio wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa zgwałcenia oraz posiadania narkotyków, za które odbywał karę pozbawienia wolności. 5 stycznia 2018 roku, po ogłoszeniu zarzutów i przesłuchaniu podejrzanego, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy od dnia zatrzymania.

- Za zarzucone Grzegorzowi Ł. przestępstwa zgwałcenia grozi kara pozbawienia wolności od dwóch do dwunastu lat. Czyn polegający na odpłatnym udzielaniu osobom małoletnim środków odurzających i substancji psychotropowych stanowi zbrodnię zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy, niż trzy lata. Ponadto, przestępstwo posiadania substancji psychotropowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat trzech. A w związku z uprzednią karalnością za przestępstwa podobne, Grzegorz Ł. będzie odpowiadał w warunkach recydywy wielokrotnej, co oznacza, że może mu zostać wymierzona kara pozbawienia wolności powyżej dolnej granicy zagrożenia ustawowego do jej górnej granicy, zwiększonej o połowę – dodaje Tomasz Czułowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group