Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12006
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt dla nietrzeźwego sprawcy wypadku

Piątek, 16 lutego 2018, 10:11
Autor: WAC
Region: Areszt dla nietrzeźwego sprawcy wypadku
Fot. Użyczone
Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo w sprawie wypadku samochodowego, w dwie osoby odniosły obrażenia, w tym jedna została ciężko ranna. Kierujący był pod wpływem alkoholu.

- Do zdarzenia doszło w nocy 10 lutego – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski.

Bartosz G., będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł w Bolesławcu do samochodu swojego znajomego i zabierając dwóch pasażerów w wieku 15 i 17 lat, ruszył drogą krajową nr 94 w kierunku jednej z okolicznych miejscowości. Między Brzeźnikiem i Zabłociem, w wyniku niedostosowania prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze oraz ukształtowania szosy, utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, który wpadł w poślizg, a następnie dachując uderzył w przydrożne drzewo.

Obaj pasażerowie doznali szeregu obrażeń. W przypadku jednego z pokrzywdzonych były to obrażenia zagrażające jego życiu. Kierujący pojazdem po przebadaniu przez lekarza został wypisany ze szpitala, gdyż nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Bartosz G. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowania wypadku, w którym jeden z pasażerów odniósł ciężkie obrażenia ciała. - Wobec ustalenia, że dwudziestoletni sprawca w chwili zdarzenia nie był upoważniony do użytkowania pojazdu, którym kierował, przedstawiono mu także zarzut jego zaboru w celu krótkotrwałego użycia – dodaje rzecznik.

- Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała 12 lutego do Sądu Rejonowego w Bolesławcu wniosek o zastosowanie wobec Bartosza G. tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek, zwłaszcza, że jak wykazało prowadzone śledztwo, w chwili zdarzenia Bartosz G. miał we krwi ponad promil alkoholu – informuje prokurator T. Czułowski.

Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od jednego roku nawet do 15 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group