Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 9733
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Ankieta oświatowa w Piechowicach

Środa, 20 grudnia 2017, 10:13
Autor: WAC
Piechowice: Ankieta oświatowa w Piechowicach
Fot. WAC
Za jedną szkołą podstawową w dwóch obiektach opowiedziała się większość rodziców i opiekunów prawnych dzieci z Piechowic, którzy wzięli udział w ankiecie na temat kształtu oświaty w tym mieście.

Głosy w ankiecie zbierane były podczas Festynu Świątecznego jaki odbywał się w budynku Szkoły Podstawowej w Piechowicach. Swoje zdanie na temat kształtu oświaty w tym mieście wyraziło 66 rodziców dzieci, które obowiązek szkolny będą realizować w 2019 roku. Zasadą było, że w głosowaniu mógł wziąć udział jeden reprezentant rodziny, niezależnie od tego, ile dzieci z niej chodzi do szkoły.

Za proponowanym przez samorząd rozwiązaniem, czyli jedną szkołą podstawową w dwóch obiektach (obecnym SP oraz Gimnazjum) opowiedziały się 44 osoby. Przeciwną koncepcję, której zwolennikiem jest Dolnośląski Kurator Oświaty zakładającą utworzenie dwóch osobnych podstawówek poparło 18 rodziców. Dwa głosy były nieważne, zaś dwoje rodziców nie potrafiło zajęć stanowiska.

- Myślę, że jak na realia naszego miasta frekwencja w głosowaniu nie była zła - mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf. - Taki wynik ankiety jest dla mnie sygnałem, że powinienem na sesję poświęconą tematowi oświaty przygotować projekt uchwały przewidujący, że gimnazjum będzie funkcjonowało w obiekcie przy ul. Tysiąclecia do momentu gdy zostanie wygaszone, a potem w nim oraz w budynku przy ul. Szkolnej zostanie utworzona jedna szkoła podstawowa - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
525
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Dzieci się zasłuchały
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
 
Aktualności
Dzieci wciąż się szkolą
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group