Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3212
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Anioły i diabły spod celi

Sobota, 16 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 16 grudnia 2006, 16:16
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Anioły i diabły spod celi
Fot. Angelika Grzywacz
Osadzeni z aresztu śledczego przygotowali dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych jasełka. Kunsztem aktorskim i zaangażowaniem rozpalili serca wszystkich.

Dość nietypowe, bo przygotowane przez osadzonych z Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze jasełka, w sposób wyjątkowy stworzyły atmosferę świąt. Słowa kolęd, które zaśpiewali, zabrzmiały wyjątkowo inaczej, cieplej, goręcej. Od wykonawców osiągnięcie takiego sukcesu wymagało wielu godzin przygotowań.

– Przygotowywaliśmy się ponad dwa tygodnie – mówi Maciej, jeden z aktorów.
Inicjatorem i koordynatorem tegorocznych jasełek w Zespole Szkół Specjalnych był Jacek Pudełko, wychowawca. Przygotowywał on swoich podopiecznych i pozyskał część strojów z Teatru Jeleniogórskiego.
Zarówno pomysł realizacji przedstawienia, jak i samo wykonanie we wszystkich widzach wzbudziło ogromny podziw.

– Jestem z nich po prostu dumny – powiedział po zakończeniu przedstawienia Roman Kret, dyrektor Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Podczas przygotowywania się do tego wystąpienia i poprzez przebywanie tutaj osadzeni zapominają, że są w więzieniu.

Zachwytu nie kryli również nauczyciele.
– U wystawiających te jesełka nie widać było tremy, ale ogromne zaangażowanie – powiedziała Anna Żywicka, katechetka. W tych ludziach drzemie ogromny talent. Tym przedstawieniem rozgrzali oni serca wszystkich obecnych.

Całego wystąpienia z uwagą słuchały dzieci. Część z nich włączyła się nawet do śpiewania kolęd, inne przyglądały się postaciom na scenie.
– Fajnie było, podobało mi się – mówi Kinga. Najfajniejszy był Mikołaj, a śmierć była straszna.

Innym dzieciom w oko wpadły również pozostałe postacie.
– Anioł był taki milutki – mówią Krzyś i Michał. Piękne to było.
Aktorzy swoim zaangażowanie i świąteczną atmosferą zaczarowali wszystkich słuchających. Wielu z nich miało w oczach łzy, wielu pobudziło to do składania sobie wzajemnie życzeń świątecznych.

– Życzymy wszystkim, żeby ogrzali się w stajence noworocznej właśnie w takiej atmosferze jak dzisiejsza – podsumowała Anna Żywicka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group