Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8311
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Aneta Sikora nową szefową Centrum Edukacji KPN

Niedziela, 23 stycznia 2022, 7:01
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Aneta Sikora nową szefową Centrum Edukacji KPN
Fot. KPN
Niedawno informowaliśmy o objęciu funkcji komendanta straży Karkonoskiego Parku Narodowego przez Bogumiła Kotowskiego. Okazuje się że to nie koniec zmian kadrowych w tej instytucji.

Nową szefową ma Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie. Dotychczasowa dyrektor Sabina Tabaka przeszła na emeryturę. Zastąpi ją Aneta Sikora.

W Centrum Edukacji Ekologicznej można się zapoznać ze specyfiką Karkonoszy, z ich wyjątkowymi wartościami przyrodniczymi, z zasadami zachowania bezpieczeństwa w górach. W placówce dostępna jest stała ekspozycja „Wirtualne Karkonosze”, którą tworzą wielkoformatowe postery, dotykowa makieta Karkonoszy umożliwiająca podziwianie  panoram Karkonoszy z 50 starannie wybranych miejsc po obu stronach granicy. W skład ekspozycji wchodzi 8 boksów tematycznych, które w interaktywny sposób przedstawiają m.in. kotły polodowcowe,  torfowiska, faunę i florę naszych gór, lasy, zjawiska przyrodnicze i wielostronny wpływ człowieka na góry. Uzupełnieniem ekspozycji jest aktywna mapa turystyczna Karkonoszy.

W obiekcie znajdują się odpowiednio wyposażone sale: terenowa i plastyczna, w których odbywają się zajęcia edukacyjne, a w kameralnej galerii prezentowane są wystawy czasowe: fotograficzne i plastyczne. Centrum mieści również bibliotekę z czytelnią, gromadząca i udostępniająca fachową literaturę przyrodniczą. W ośrodku prowadzone są zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych, studentów, nauczycieli, przewodników i społeczności lokalnej.

Twoja reakcja na artykuł?

13
52%
Cieszy
5
20%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
16%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group