Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6065
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Amerykański ultrasonograf od rotarian

Czwartek, 18 marca 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:11
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Amerykański ultrasonograf od rotarian
Fot. Archiwum
Lekarze ze szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze testują obecnie ultrasonograf dla noworodków, który zostanie zakupiony przez Rotary Klub Jelenia Góra. Będzie kosztował 120 tysięcy złotych.

Urządzenie zostało zaprezentowane w miniony wtorek w sali konferencyjnej szpitala w Jeleniej Górze, gdzie wyjątkowo odbyło się spotkanie Rotary Klub. Rotarianie zamierzają je zakupić na rzecz niezbędnych potrzeb i pomocy dla społeczności.

- Aparat USG to najnowsza wersja firmy GE -Healthcare serii Logig A5, prod.USA. Obecnie jest testowany w szpitalu. Mamy nadzieję, że Rotarianie tym prezentem zrobią frajdę jeleniogórzanom i okolicznej społeczności – mówi Mieczysław Kodź, prezydent Rotary Klub Jelenia Góra Fundusze na urządzenie zbierano od dłuższego czasu.

Pieniądze pochodzą ze składek członków, jak i zorganizowanych imprez przez Rotary Klub, czyli jesiennego koncertu, który odbył się w Filharmonii Dolnośląskiej, oraz balu filantropijnego w Chacie za Wsią . Z imprez tych pozyskano ok. 70 tys. złotych. – Jak widać, rotarianie w przeciwieństwie do polityków nie rzucają słów na wiatr, nie zabiegają o popularność, lecz czynią działania pożyteczne dla środowiska, w którym żyją –mówi Mieczysław Kodź.

Rotarianie kupią ultrasonograf najprawdopodobniej pod koniec marca. Jego cena jest mniejsza niż w rzeczywistości, ponieważ amerykański sprzedawca, po tym jak dowiedział się, że nabywa go właśnie Rotary Club, postanowił ją obniżyć ze 140 tys. zł do 120 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group