Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6427
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ambitne plany drogowców

Piątek, 3 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:29
Autor: radek
Jelenia Góra: Ambitne plany drogowców
Fot. Rylit, Krzysiek
Przyspieszony termin zakończenia remontu placu Piastowskiego oraz modernizacje i budowy wielu traktów w stolicy Karkonoszy: oto plany Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów na zbliżające się miesiące.

Powinni ucieszyć się mieszkańcy Zabobrza, ponieważ za 7.399 tys. zł zostaną przebudowane ulice Kiepury i Noskowskiego. Zbudowany zostanie także odcinek ulicy Sygietyńskiego.

Na peryferiach centrum ekipy drogowców wejdą tam, gdzie jeszcze nigdy nie były widziane, czyli na ulicę Nadbrzeżną, która nie ma utwardzonej nawierzchni. Okoliczni mieszkańcy przestaną narzekać na błoto i kałuże, w których muszą brodzić przy roztopach i opadach deszczu.

Drogowcy zajmą się także traktami na osiedlu Orle w Cieplicach: wyremontowana zostanie ul. Wita Stwosza. Ciepliczanie i kuracjusze już w sierpniu – według zapewnień urzędników – będą mogli spacerować po nowej nawierzchni placu Piastowskiego.

Trwający od kilku miesięcy remont (teraz, z powodu zimy, prace zostały zawieszone) ma zakończyć się w przyspieszonym terminie. Koszt robót to 7.557 tys. zł.

Ekipy remontowe pojawią się także na ulicach: Turystycznej, Łazienkowskiej, Sokoliki oraz Czarnieckiego, Dziecinnej i Gałczyńskiego. Zaplanowano także przebudowę ulic Nowowiejskiej i Staffa.

Drogowcy chcą także poprawić bezpieczeństwo na ulic Lubańskiej i Sobieszowskiej. Najpewniej powstanie tam sygnalizacja świetlna. Przeznaczono na ten cel 450 tys. zł.

Pieniądze uzyskano z funduszu ZPORR oraz z budżetu miasta.

Urzędnicy mają nadzieję na pozytywne rozpatrzenie wniosków złożonych do unijnego programu INTERREG III. Dzięki wsparciu unijnymi pieniędzmi, można by było przebudować siedem ulic w Sobieszowie, oraz trzynaście traktów w Cieplicach. Kosztowałoby to 30 343 tys. zł. Część pieniędzy wniosłoby miasto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group