Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5116
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Alkohol łatwiej dostępny: w marketach i pociągach

Piątek, 8 lipca 2011, 7:44
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Alkohol łatwiej dostępny: w marketach i pociągach
Fot. zyava
Od pierwszego lipca klienci sklepów wielkopowierzchniowych nie muszą już stać w specjalnych kolejkach do osobnych kas przeznaczonych do sprzedaży alkoholi. Fiskus, który dotychczas nakładał na przedsiębiorców obowiązek prowadzenia oddzielnej kasy zniósł ten przykaz.

Do niedawna klienci marketów i większych sklepów robiąc zakupy i kupując alkohol musieli stać w kolejkach do dwóch kas. Przy pierwszej z nich, znajdującej się wewnątrz sklepu, kasowany był tylko alkohol. Z paragonem klienci musieli ustawić się w drugiej kolejce do kasy końcowej, co było czasochłonne.

- Kasując alkohol i pozostałe zakupy w dwóch różnych kasach, czasami traciłam w Carrefourze czy Tesco nawet 40 minut. Prawdziwy koszmar pojawiał się natomiast tuż przed świętami, kiedy wielu klientów kupowało alkohol i robiło duże zakupy. Wtedy stanie w kolejkach do dwóch kas zajmowało nawet godzinę. Zmiany wprowadzające jedną kasę z pewnością zaoszczędzą czas klientów – mówi pani Ewelina z Jeleniej Góry.

Pozytywów w zmianach upatrują też sami przedsiębiorcy, którzy nie muszą już zatrudniać dodatkowych pracowników do obsługi oddzielanej kasy.

Od pierwszego lipca br. w życie weszła też inna zmiana dotycząca trunków: by wyeliminować lub przy najmniej zminimalizować tzw. „szarą strefę” zniesiono zakaz sprzedaży niskoprocentowego alkoholu w pociągach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group