Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7269
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Alina Obidniak laureatką „Kobiecych Twarzy”

Wiadomości: Region
Wtorek, 19 listopada 2013, 8:00
Aktualizacja: Środa, 20 listopada 2013, 7:06
Autor: Manu
Fot. PI
W minioną niedzielę (17 listopada) w sali balowej Zamku Książ w Wałbrzychu, podczas Gali Finałowej I edycji plebiscytu przedsiębiorczości i aktywności kobiet, Alina Obidniak odebrała z rąk kapituły statuetkę „Kobiecych Twarzy”, w kategorii kobieta w kulturze.

Kojarzona przede wszystkim jako wieloletnia dyrektorka jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida oraz inicjatorka Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych, Alina Obidniak znalazła się wśród nagrodzonych wybitnych postaci kobiecych ze świata biznesu, sportu i kultury.

Organizatorem plebiscytu była firma „Kobiecanki.pl”. Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 80 firm i osobistości kobiecych z całej Polski. W plebiscycie wybierano laureatki w takich kategoriach jak firma przyjazna kobiecie, menedżerka roku 2012, debiut w biznesie, kobieta z sercem, kobieta w sporcie i kobieta w kulturze.

Patronat honorowy nad imprezą objęła Dominika Bettman, prezes ds. Finansowych Siemens Sp. z o.o.. Od tego roku, cyklicznie w listopadzie, wyróżniane będą wybitne kobiety, a także firmy które w swoich założeniach stawiają na równość płci. W składzie Kapituły „Kobiecych Twarzy” była m.in.: posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która popiera przedsiębiorczość i aktywność zawodową wśród kobiet, Bogusława Matuszewska - wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju, PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Ewa Mikos – Romanowicz - dyrektorka ds. Rozwoju Biznesu Siemens Sp. z o.o., Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha, Agnieszka Kołacz – Leszczyńska - posłanka na Sejm RP, Danuta Marosz - dyrektorka Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

„Kobiece Twarze” to inicjatywa, która promuje najaktywniejsze, wybitne kobiety, szczycące się ważnymi dokonaniami w wielu dziedzinach - w biznesie, kulturze, sporcie i działalności społecznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~olga 19-11-2013 11:46
A może znależlibyście inny temat niż ten nudziarski o Obidniak? Wielkie mi co? Obidniak i Obidniak Było mineło i dość tego.A tak między nami czym się zasłużyła? Pracowała żeby zarobić a że miała poparcie swoich to wypłynęła i co tak na zawsze ma zostać ? Innych nie ma? I co to za twarz? słowiańska? 100 lat bedzie jedno i to samo? Jest się czym zachwycać? czy też o to chodzi że jeśli nie ona to żadna inna nie byłaby bo nie przepusciliby?
~do olga 19-11-2013 13:53
zgadzam się Panią.
~aglo 19-11-2013 17:47
Babska katolibańska zazdrość/
~Iza 19-11-2013 18:09
Widać, że powyżej pisały osoby dosyć młode, które nie wiedzą, czym pani Obidniak była dla tego miasta.... W sumie szkoda (i trochę wstyd), że nie znają historii najnowszej Jeleniej Góry. Ale jak ktoś nie chce, to kijem nie zagonisz, więc niech dalej myślą, że to zawsze był taki grajdół. :( Pani Dyrektor, wszystkiego najlepszego, i gratulacje!!!
~Zachwycona 19-11-2013 18:44
Babska zazdrość. I tyle. Zlekceważyć to trzeba. Pani Obidniak dużo zrobiła dla miasta i...basta. Należało się Jej. I tyle.
~olga 19-11-2013 18:49
do Izy:Moja młodość ninęła 40 lat temu.W Jeleniej Górze jest trend na jednych do odznaczeń :Obidniak i Ladziński.Oni juz nie wiedzą gdzie składować te trofea juz im się nudzi branie. a przyznający wodzą palcem po listach i .........zawsze pada na tych dwoje.Chyba wpadli w nałog. W kazdej dziedzinie działalności tych dwoje .Przedszkole czy co?.Co maja ładne ubranka i kokardki? to niech ida do kóleczka
~Do ~ 19-11-2013 19:20
~zuśka5 - Biografię Pani Obidniak masz na WIKIPEDII
~sowa 19-11-2013 21:52
To wlasnie" ONA"w tym koldunsko-prowincjonalnym miescie probowala przekraczac granice i zmienic status miasta,za to jej wielkie dzieki. :-)
~Zachwycona 19-11-2013 22:05
No właśnie, dokładnie tak. I to w jakich czasach. Dziś jest łatwiej, choćby cały świat przez Internet. Ciekawe kim jest Olga? Bo można kogoś nienawidzić, to zrozumiałe w przypadku ludzkim, ale zanim zacznie się pluć, warto pomyśleć, czy to Prawe i Sprawiedliwe, i obiektywne. Układy były, są i będą. Ale jednak ta Kobieca Twarz coś zrobiła nie tylko dla kultury. I wypromowała prowincję w Europie. Ten pan (Zbigniew Ładziński) to inna para kaloszy, nie wypowiem o nim nic.
~Rico 20-11-2013 8:22
Pani Alino ! Nasze gratulacje od całej rodziny.Dziękujemy za wszystkie miłe przeżycia jakie Pani nam zafundowała jak i pewnie dla większości mieszkańców naszego grodu ,dziękujemy za zaszczepienie w nas chęci oglądania teatru ,wcześniej tej iskierki nikt w nas nie rozpalił ,Pani to potrafiła.W naszej pamięci jest Pani i zawsze będzie prekursorem Festiwalu Teatrów Ulicznych nie tylko w Jeleniej Górze ale i w Polsce .Życzymy z całego serca 100 lat w zdrowiu ,pomyślności i dobrej kondycji
~x 20-11-2013 8:36
jakież to smutne, iż oceniamy przez pryzmat zjadliwości nie ciesząc się nawet z tym, że to właśnie ktoś z naszego miasta zostaje laureatką! Gratulacje pani Alicjo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group