Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7992
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Alicja Dusińska wśród finalistów Szczyt Kultury 2011

Piątek, 27 kwietnia 2012, 8:26
Aktualizacja: 8:37
Autor: Angela/Petr
Jelenia Góra: Alicja Dusińska wśród finalistów Szczyt Kultury 2011
Fot. Petr
Internauci wybrali finałową dziesiątkę najbardziej aktywnych animatorów kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska, wśród których znalazła się Alicja Dusińska, jeleniogórska restauratorka. Zwycięzcę wyłonionego przez kapitułę poznamy niebawem.

Nominowana w „Szczycie Kultury 2011” do nagrody dla animatorów kultury we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku Alicja Dusińska to właścicielka klubu muzycznego Orient Express w budynku dworca PKP w Jeleniej Górze. Chętnie wspiera artystów niezależnych oraz młodych twórców. Stawia na kreatywność i umiejętność wykorzystania czasu wolnego z korzyścią dla siebie i innych. Angażuje się w akcje charytatywne. Jest również założycielką Karkonoskiego Salonu Sztuki działającego przy Orient Expressie.

Spośród animatorów kultury z Dolnego Śląska, internauci głosowali również na związanego z Legnickim Centrum Kultury Pawła Jurczyka, poetę i podróżnika Grzegorza Żaka, dyrektora Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Sebastiana Majewskiego czy poetkę i propagatorkę edukacji muzealnej Wiesławę Kamińską.
We Wrocławiu najwięcej głosów uzyskali organizatorzy „Sekretnego kina”’: Helena Mieszkowska, Michał Grzegorzek i Anita Olejniczak. Do finałowej piątki weszły również założycielki klubu Niskie Łąki Barbara Chabior i Anna Stachowiak. Uznanie internautów zdobyła także koordynatorka projektu „Komiksofon” Agnieszka Jamroszczak, historyczka sztuki i kuratorka Magdalena Zięba oraz kolektyw założycielski Galerii U - Dominika Łabądź, Marysia Orzeszyna, Małgorzata Sawicka.

Szczyt Kultury 2011 to nagroda dla animatorów kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska, przyznawana po raz trzeci przez portal kulturalny G-punkt.pl wraz z kapitułą wrocławskich mediów, w składzie: Marcin Szewczyk - redaktor naczelny dlaStudenta.pl, Iwona Szajner - KulturaOnline, Karolina Micuła- tuWroclaw.com, Paweł Kuźnik - Akademickie Radio Luz, Marcin Skarżyński - Punkt Informacji Kulturalnej, Maciej Przestalski – Kultura Natychmiastowa i Kuba Żary - redaktor naczelny portalu G-punkt.pl.

Nagroda, ufundowana przez Fitness Academy, przyznawana jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Instytucji Kultury Wrocław 2016.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group