Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ale się działo w MDK Jelonek!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 lipca 2013, 7:06
Aktualizacja: Piątek, 19 lipca 2013, 7:12
Autor: Angela
Fot. Organizator
Półkolonie w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze już za nami. W drugim tygodniu, nie zabrakło zajęć ze strażą miejską, warsztatów bębniarskich i oirgami. Były wycieczki do Karpacza i Muzeum Karkonoskiego. W ten sposób wolny, wakacyjny czas spędziło 66 dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

W piątek (12.07) dzieci uczestniczyły w unikatowych warsztatach sztuki składania papieru – origami, prowadzonych przez ucznia Publicznego Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim Sebastiana Sosnowskiego, członka Polskiego Towarzystwa Origami oraz laureata licznych edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami "Żuraw" organizowanego przez Uniwersytet Wrocławski. W czasie półkolonii dzieci miały okazję oglądać wystawę prac Sebastiana, a na warsztatach stworzyć własne figurki z papieru.

Niezapomnianą wycieczkę do Karpacza i Muzeum Karkonoskie Tajemnice uczestnicy przeżyli w czwartek. Dzieci dowiedziały się dlaczego Duch Gór zwany jest Liczyrzepą, jak stworzyć kamień filozoficzny. Grały na magicznym bębnie, harfie bez strun oraz zobaczyły maszynę do wywoływania deszczu.

W środę było niezwykle muzycznie. A to za sprawą warsztatów bębniarskich „Integracja rytmem” zorganizowanych w ramach współpracy z Mariuszem Raźnym i grupą bębniarską TIRIBA. Podczas warsztatów dzieci mogły nie tylko poznać egzotyczne instrumenty z Afryki Zachodniej, ale również nauczyć się afrykańskiej piosenki i gry na bębnach.

A półkolonie rozpoczęły zajęcia integracyjne i wycieczka piesza po Jeleniej Górze oraz udział w akcji Straży Miejskiej "Bezpieczne wakacje”, która została zorganizowana na Placu Ratuszowym. Nie zabrakło też słodkich niespodzianek, m.in. deserów lodowych i słodkich nagród w wielu konkursach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~bki 18-07-2013 19:33
Było pięknie ,kolorowo, wesoło i tanio. Brawo MDK!
~papa 18-07-2013 19:35
Wspaniała atmosfera i swietne wychowawczynie. Oby jak najdłużej istniał mdk w Jeleniej Górze. Dziękujemy
~Sebastian S 26-07-2013 22:45
Bardzo mi miło że umieszczono wzmiankę o mnie w tym artykule. mam nadzieję że dzieciaki nie poprzestaną jedynie na figurkach robionych na warsztatach. Pozdrawiam Sebastian Sosnowski

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group