Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 11154
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ale się działo w MDK Jelonek!

Czwartek, 18 lipca 2013, 7:06
Aktualizacja: Piątek, 19 lipca 2013, 7:12
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ale się działo w MDK Jelonek!
Fot. Organizator
Półkolonie w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze już za nami. W drugim tygodniu, nie zabrakło zajęć ze strażą miejską, warsztatów bębniarskich i oirgami. Były wycieczki do Karpacza i Muzeum Karkonoskiego. W ten sposób wolny, wakacyjny czas spędziło 66 dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

W piątek (12.07) dzieci uczestniczyły w unikatowych warsztatach sztuki składania papieru – origami, prowadzonych przez ucznia Publicznego Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim Sebastiana Sosnowskiego, członka Polskiego Towarzystwa Origami oraz laureata licznych edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami "Żuraw" organizowanego przez Uniwersytet Wrocławski. W czasie półkolonii dzieci miały okazję oglądać wystawę prac Sebastiana, a na warsztatach stworzyć własne figurki z papieru.

Niezapomnianą wycieczkę do Karpacza i Muzeum Karkonoskie Tajemnice uczestnicy przeżyli w czwartek. Dzieci dowiedziały się dlaczego Duch Gór zwany jest Liczyrzepą, jak stworzyć kamień filozoficzny. Grały na magicznym bębnie, harfie bez strun oraz zobaczyły maszynę do wywoływania deszczu.

W środę było niezwykle muzycznie. A to za sprawą warsztatów bębniarskich „Integracja rytmem” zorganizowanych w ramach współpracy z Mariuszem Raźnym i grupą bębniarską TIRIBA. Podczas warsztatów dzieci mogły nie tylko poznać egzotyczne instrumenty z Afryki Zachodniej, ale również nauczyć się afrykańskiej piosenki i gry na bębnach.

A półkolonie rozpoczęły zajęcia integracyjne i wycieczka piesza po Jeleniej Górze oraz udział w akcji Straży Miejskiej "Bezpieczne wakacje”, która została zorganizowana na Placu Ratuszowym. Nie zabrakło też słodkich niespodzianek, m.in. deserów lodowych i słodkich nagród w wielu konkursach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
170
Tak
12%
Nie
88%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
112
Radiowozy na prąd
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
 
Aktualności
Roboty na Wolności
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group