Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3873
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aktywność mam godna podziwu i uznania

Wtorek, 9 października 2018, 6:47
Aktualizacja: Środa, 10 października 2018, 8:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Aktywność mam godna podziwu i uznania
Fot. Przemek Kaczałko
Wykłady, prezentacje, warsztaty, liczne stoiska z rękodziełami, produktami ekologicznymi i regionalnymi, a przede wszystkim pozytywna moc – to elementy, które przyciągnęły mieszkańców naszego miasta na pierwszy Festyn Rodzinny „Mamy! To”, który odbył się w Osiedlowym Domu Kultury.

Nowa impreza to inicjatywa aktywnych mam z Jeleniej Góry, które zasłynęły już m.in. zwycięskimi projektami w budżecie obywatelskim 2018 i 2019. Jak podkreślają, wiele z nich poznało się w internecie i taka impreza jest doskonałą formą integracji, a także okazją do wypromowania lokalnych twórców, artystów, ludzi dobrej woli.

W trakcie festiwalu można było skorzystać z różnego rodzaju warsztatów (manualnych, językowych, pierwszej pomocy), porozmawiać z doradczyniami chustonoszenia, a także skorzystać z wielu praktycznych porad: o uzależnieniu od telefonu komórkowego i internetu, jak chronić organizm przed zimą, o edukacji przedszkolnej, jak unikać błędów przy rozwoju mowy dziecka do 5. roku życia, jak dbać o ząbki maluszka, o porodach z doulą, o schorzeniach dróg oddechowych, o dobieraniu bucików do małych stóp, masażu Shantala, pielęgnacji naturalnymi kosmetykami, mobilizacji blizny po cięciu cesarskim czy porozmawiać z pozytywnym ojcem o emocjonalnej roli rodzica w wychowaniu dziecka.

Atrakcji było wiele, a wszystko za sprawą kobiet, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Popularnością cieszyła się również loteria fantowa, a dochód z imprezy został przeznaczony na potrzeby Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom, prowadzonego przez Annę Sinicę w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej.

- Okazało się, że oddział pediatrii w jeleniogórskim szpitalu ma ogromne potrzeby i chciałyśmy go wesprzeć. Oprócz tego mamy ludzi, którzy coś tworzą i warto ich pokazać - tłumaczyła inicjatywę organizacji festiwalu Katarzyna Sobczyk, która prowadzi na Facebooku profil "Mama w mieście Jelenia Góra".
- Główną ideą było, aby w jednym miejscy spotkali się jeleniogórscy twórcy oraz my, które znamy się z internetu, żebyśmy mogły się spotkać w realu - dodała Marcjanna Ruszkowska, blogerka "Matka Nie Mężatka".

Organizatorkom przyświeca cel lokalnego patriotyzmu, bowiem mamy w naszym mieście wielu zdolnych ludzi i należy ich pokazywać, a także promować ideę, aby ludzie z Jeleniej Góry korzystali z produktów i usług u ludzi z tego miasta.

- Dostałyśmy bardzo dużo pozytywnej energii od ludzi, którzy tu przyszli i mówią "do zobaczenia już wkrótce", więc myślimy, że będzie druga edycja - dodała K. Sobczyk.

Kolejna impreza organizowana przez mamy już 19 października, kiedy to będzie można wziąć udział w szyciu pościeli i zasłonek do oddziału pediatrii.

- Otrzymałyśmy 80 metrów materiału od Luna Dream i zapraszamy do Kreatywnej Nitki (ul. Wiejska 4), gdzie będziemy szyć od godziny 10:00. Zapraszamy do czynnego udziału - wspólnymi siłami możemy stworzyć więcej, a potrzeb jest niezwykle dużo. Jeżeli macie pomysły, spotykajmy się i działajcie z nami - dodała M. Ruszkowska.

Twoja reakcja na artykuł?

50
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
141
Nigdy
23%
Rzadko
43%
Czasami
21%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group